Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik światła podwójny czy dwa pojedyńcze

tomala0707 19 Gru 2017 00:04 558 3
  • #1 19 Gru 2017 00:04
    tomala0707
    Poziom 4  

Witam . Pytanie dotyczy estetyki oraz funkcjonalności , robię instalacje w mieszkaniu i mam taki dylemat w kuchni jak i pokoju będę miał dwa różne źródła oświetlenia np w pokoju jedna lampa na środku pokoju i 3 lampki nad stołem tak samo jak w kuchni . Chciałbym takim zastosowaniem mieć możliwość wyboru załączenia wybranego źródła oświetlenia . Moje pytanie jest następujące w wygodzie użytkowania i estetyce lepiej zamontować na wejściu do pomieszczeń jeden włącznik podwójny czy dwa pojedyncze jak dwa pojedyncze to w poziome czy pionie ?? Pozdrawiam i dzięki wielkie za sugestie oraz udzieloną pomoc

0 3
  • #2 19 Gru 2017 00:29
    mistrzszymon1
    Poziom 24  

To pyttanie bardziej estetyczne (wizualne) aniżeli techniczne. Osobiście zamontwoał bym albo dwa podwójne albo dwa pojedyncze, już tłumacze. Trzy lampki na stole nie koniecznie muszą sie palić wszystkie (mamy wybór 1, 2, 3), co do pokoju to ciężko dostać żyrandol lampe która wygląda (przynajmniej dla mnie ) ładnie i ma tylko jedno źródło swiatła (żarówkę), a skoro ma np. 2 to wole móc włączyć albo jedno albo dwa :) Pozdrawiam i to tylko moja opinia. Jeżeli juz jest wybór pomiedzy 2x pojedynczy albo 1 podwójny to montuję dwa pojedyncze jeden pod drugim (i wyżej będzie ten co jest bliżej). Ale tak jak wyżej to tylko estetyka :) Pozdrawiam

0
  • #3 19 Gru 2017 00:54
    Tommy82
    Poziom 39  

Jak zrobisz tak się przyzwyczaisz już po miesiącu.
    Ja w kuchni mam 2 podwójne na wejściu.
    Pierwszy to dwa oświetlenia główne na suficie drugi to podświetlenie półek z KG oraz trójkąty pod meblami świecące na blat. dziś jeszcze bym dodał ledy pod szafkami i podpiął światło z okapu pod wyłącznik tak żeby wychodząc zgasić całą kuchnie. Ja osobiście jestem zwolennikiem agregacji natomiast to jest pytanie które powinieneś zadać swojej kobiecie lub jakiejś innej z łapanki w razie szczęśliwego braku tej pierwszej. Bo rozumie ze koncepcja kuchni już jest. Jak coś ma być niżej to bym nie dawał w pionie raczej w poziomie. To też pytanie czy kuchnia otwarta czy zamknięta i jak będą/są inne włączniki lipa jak będzie widać kilka naraz a jedne będą w pionie a inne w poziomie. tak czy siak przy zachowaniu konsekwencji te w pionie wydaja mi się ładniejsze choć poziome funkcjonalniejsze bo można zgasić jednym machnięciem reki i te preferuje.
    ten z którego będziesz korzystał częściej bardziej pod ręką lub na preferowanej wysokości. Uwzględniasz wysokość pod dzieci?

0