Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik dmx z wejściami sterującymi ( NO) z możliwością wywołania nastaw rgb?

19 Gru 2017 09:43 852 2
 • Poziom 12  
  Witajcie,
  potrzebuję wysterować oświetlenie RGB większej mocy, ale na potrzeby " cywilne " a nie dyskotekowe itp. Z racji, że większość lamp jakie znalazłem ma sterowanie dmx a potrzebowałbym sterować 4 lampami, poszukuję sterownika dmx, który umożliwi po zaprogramowaniu np 4 programów ( tylko barwa, bez wodotrysków ) zmianę koloru po zwarciu wejścia, bez komputera, pilota itp. Czyli programuję sterownik tak, aby np zwarcie wejścia 1 wysterowało kolor zielony, wejścia 2 niebieski itp. i tak powiedzmy 4 sceny.
  Ktoś podpowie gdzie szukać czegoś takiego albo jak to ugryźć?

  Oczywiście wiem, że najprościej by było zrobić lampy samemu, ale jest kłopot ze sterowaniem większych ledów typowymi sterownikami, najlepiej na 12V, ale nie znalazłem gotowych modułów takich, które by mocowo i gabarytowo pasowały do lamp, a lampy nietypowe, stąd aż taka kombinacja.
 • Moderator Akustyka
  Są takie sterowniki przemysłowe, najczęściej na szynę DIN. Np: Din1024 - http://www.chromateq.com/45-chromateq-packages.htm

  A jeżeli coś liznąłeś elektroniki i mikroprocesorów, to wykonanie takiego sterownika można uznać za podstawy programowania. Jest to proste zarówno sprzętowo jak i programowo.
 • Poziom 12  
  Dzięki za info, poszukam czy to można u nas kupić i ew. jakie koszty. Co do elektroniki, to niestety nie w zakresie projektowym, bo tak to sobie radzę... jakbym miał wiedzę i zaplecze to pewnie najprościej by było zrobić jakieś przetwornice i wysterować jakieś 3 x3W, problemem są róźne napięcia dla kolorów i typowe sterowania są pod 12V moduły...