Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Ford Transit mk7 - 2008 - Wymiana wk豉dki zamka drzwi

19 Gru 2017 12:50 5688 8
  • Poziom 3  
    Ford Transit mk7 - 2008r., 2,4 disel.
    W aucie jest tylko jedna wk豉dka, od strony kierowcy.
    Kluczykiem mo積a tylko auto zamkn望, otwieranie nie dzia豉m dla tego chce wymieni wk豉dk.
    Zdj掖em plastyki na drzwiach, zdemontowa貫m prowadnice szyby, zdj掖em blaszk zabezpieczaj帷 wk豉dk od 鈔odka, odkr璚i貫m 鈔uby mocuj帷e zamek.
    Wk豉dka wychodzi z drzwi na jakie 5mm.
    Prosz o informacj jak post瘼owa dalej z demonta瞠m tego ustrojstwa.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jest dodatkowa blokada wk豉dki zamka, w postaci trzpienia na korpusie (znajd go)...
    Po zdj璚iu zawleczki (blaszki) mocuj帷ej wk豉dk (to zrobi貫), w堯 kluczyk do zamka, przekr耩 w prawo, naci郾ij trzpie, obr鵵 kluczyk w zamku w drug stron (w lewo) i wyjmij wk豉dk z drzwi.

Ale: prawdopodobnie nie zamek jest uszkodzony, ale kluczyk. Aby to sprawdzi (musia豚y zamek zamocowa z powrotem), to spr鏏uj otworzy zamek, obracaj帷 kluczyk w lewo, ale jednocze郾ie lekko go wyci庵aj帷 na zewn徠rz, tak by napiera na zapadki niewypracowan powierzchni. U Forda tak si dzieje... Je瞠li podobn sytuacj masz z korkiem wlewu paliwa - to potwierdza t wad kluczyka.
    Dobry dorabiacz-specjalista na podstawie dostarczonego starego kluczyka dorobi ci nowy kluczyk, jak fabryczny, trzeba wtedy tylko prze這篡 pastylk transpondera immo. Je瞠li masz drugi nieu篡wany kluczyk, sprawd czy bez k這pot闚 otwiera drzwi.

Je瞠li jednak to zamek jest definitywnie uszkodzony, to nie wci郾iesz trzpienia, bo w lewo zamek nie dzia豉. Wtedy pozostaje rozwiercenie wk豉dki wiert貫m 14mm, da si nast瘼nie wcisn望 trzpie i wyj望 wk豉dk.
    Ale my郵, 瞠 to wina kluczyka jest - bo tak zwykle bywa.
  • Poziom 3  
    Mam 2 kluczyki.
    Ten od stacyjki jest faktycznie wyrobiony, ale ten 2 nie. Tym 2 kluczykiem bez problemu otwieram klap silnika. Wlew paliwa ma nowy z innym kluczykiem.
    Obawiam si, 瞠 o ile w prawo obr鏂 ( zamykanie auta i to dzia豉) to w lewo nie p鎩dzie ( otwieranie auta to nie dzia豉).
  • Poziom 27  
    Je瞠li to nie jest van z przegrod, to mo瞠sz bez obaw zamkn望 auto pozostawiaj帷 otwarte przesuwne drzwi. Zamek zadzia豉 normalnie, zamykaj帷 wszystkie pozosta貫 drzwi. B璠ziesz m鏬 sprawdzi czy drugi kluczyk dzia豉 ok.

Je瞠li jest przegroda, to... ryzyko jest twoje...

Ale chyba dlatego jest wymieniony zamek wlewu, bo by這 jak opisywa貫m. Wlew te otwieramy wtedy lekko wyci庵aj帷 kluczyk na zewn徠rz lub zmieniamy sam kluczyk...
  • Poziom 3  
    W豉郾ie zamawia now wk豉dk, jak tylko przyjdzie to zobacz z tym bolcem, jak nie przejdzie to wiertarka ;)
    Dzi瘯i, dam zna jak rozwi捫e problem .
  • Poziom 3  
    Wychodzi na to, 瞠 musz rozwierci zamek, gdy nie mog kluczykiem przekr璚i w lewo, tak by mo積a by這 wcisn望 bolec zabezpieczaj帷y na wk豉dce.
    Wie kto jak to zrobi, albo jak inaczej wcisn望 ten bolec ??
  • Poziom 27  
    Nadal jestem przekonany, 瞠 dorobiony nowy kluczyk (co nie znaczy skopiowany) b璠zie dzia豉 w tym zamku.
    W Warszawie jest taki punkt,kt鏎y potrafi to zrobi. Ja mam od niego jeden kluczyk dorobiony na podstawie orygina逝. Ten dorobiony otwiera idealnie zamek i wlew paliwa, dwa orygina造 ju nie. Dzia豉j w stacyjce, ale nie otwieraj drzwi i wlewu paliwa. W jednym ze starszych Transit闚 jeszcze chyba ponad 20 lat temu jego ojciec dorabia mi kluczyk - identyczna sytuacja.
    Poszukaj takiego specjalisty u siebie.
    http://www.bobik.pl/
  • Poziom 3  
    Witam, sko鎍zy這 si na rozwierceniu wk豉dki zamka i monta簑 nowej wk豉dki. Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Stara wk豉dka zosta豉 rozwiercona i wyj皻a. Nast瘼nie w這瞠nie nowej wk豉dki.