Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV53L50EU - Zmywarka powoduje zwarcie instalacji elektrycznej

Falchetti 19 Gru 2017 13:16 2130 3
  • #1 19 Gru 2017 13:16
    Falchetti
    Poziom 1  

Witajcie,

Mam problem ze zmywarką. Był u mnie serwisant (nie z autoryzowanego serwisu) ale chyba nie bardzo miał pomysł co z usterką robić, dlatego przed ew. wezwaniem kolejnego chciałbym się Was poradzić.

Zmywarka Bosch SMV53L50EU zakupiona w lutym 2014 zaczęła po kilku minutach pracy powodować zwarcie instalacji elektrycznej (a mówiąc precyzyjniej - 'wybija' bezpiecznik różnicowoprądowy). Serwisant zauważył, że 'dolna część zmywarki' (przepraszam ze niefachowe określenie) jest z tworzywa, które nieco się odgięło jak +/- widać na załączonym zdjęciu:

Bosch SMV53L50EU - Zmywarka powoduje zwarcie instalacji elektrycznej

Serwisant zalecił wypełnienie tej przestrzeni między częścią z tworzywa a metalem silikonem technicznym przeznaczonym do stosowania przy wysokich temperaturach. We wnętrzu dolnej części zmywarki, gdzie znajduje się trochę przewodów i silnik, rzeczywiście zalegało trochę wody. Oczyściłem i wysuszyłęm zmywarkę, zastosowałem wypełniacz/silikon zgodnie z zaleceniami, odpaliłem zmywarkę i działała do trzeciego uruchomienia, kiedy to problem wrócił. Nie widzę natomiast, żeby gdziekolwiek pojawiła się woda.

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem i możecie coś zasugerować?

Względnie czy możecie kogoś polecić na terenie woj. śląskiego (okolice Katowic), kto mógłby się tym zająć? Nie wiem czy to już czas na wymianę zmywarki... chciałbym tego uniknąć w tej chwili szczerze mówiąc, jeśli z ekonomicznego i technicznego punktu widzenia miałoby to uzasadnienie.

Dzięki!

EDIT - Uzupełniająco:

Uszczelnione miejsce (pokazane na zdjęciu) dokładnie przejrzałem zaraz po zwarciu, może czegoś nie dostrzegłem ale nie wyczułem tam wilgoci. Może jest też tak, że jak zmywarka trochę postała to miejsce, które nawet niespecjalnie osuszałem, bo go nie widzę / nie mam dostępu, też się trochę osuszyło i przez jakiś czas dzięki temu było OK, ale w końcu zebrała się woda, która spowodowała kolejne zwarcie (?).

Nie wykluczam, że rzeczywiście winna może być grzałka/silniczek (nie znam się, ale to chyba grzałka - na środku mniej więcej urządzenia na dole, wygląda jak mały silniczek) - jest pod nią trochę wody i nawet trudno mi tam dotrzeć, żeby to osuszyć bez gruntownego rozebrania urządzenia... może rzeczywiście tam leży problem. To jednak jest usterka jak rozumiem do pokonania przez ogarniętego serwisanta?

0 3
  • #2 19 Gru 2017 16:14
    jalop
    Poziom 24  

Nie jesteś w stanie wyczuć dłonią wilgoci.
    Jeśli nie jesteś wprawiony w tych sprawach, to bez takiej osoby się prawdopodobnie nie obędzie.

Jeśli ta zmywarka ma trzy lata i została kupiona jako nieużywana, to chęć wymiany na nową jest lekko "głupia". Usuń usterkę i po kłopocie.

Po twoim zdjęciu nie można nic zasugerować, nic nie wnosi do sprawy. Wstaw nowe!

Możliwe, że efektem przebicia jest ciągle zalewany element elektryczny, możliwe również, że gdzieś ciągle tkwi wilgoć, a nieszczelność zasilikonowałeś.

Możesz odkręcić wszystkie osłony i farelką wygrzać wilgoć, może także dostać się do pompki i grzałki i sprawdzić ich izolację.

0
  • #3 19 Gru 2017 21:50
    bubu64
    Poziom 21  

Upływność do masy, pewnie na skutek nieszczelności, ale podejrzewałbym inne miejsce :)

0
  • #4 27 Gru 2018 07:33
    karol1977
    Poziom 13  

Witam Falchetti czy rozwiązałeś problem ze zwarciem ,co było przyczyną ? Bo mam ten sam problem ....

0