Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używane dotyki do telefonów.

19 Gru 2017 19:12 498 4
  • Poziom 26  
    Witam.
    Znajoma poprosiła mnie o wymianę dotyku w G530FZ. Zakupiłem używany dotyk.
    Stan- jak to opisują Grade A, czyli przyzwoity. Spox, nie jest najgorszy. No i rzekomo zdemontowany z jakiegoś kadłubka , więc oryginał. Podobno, choć może uległem magii reklamy sprzedającego.
    Na dotyku jest stara taśma.
    Przed wymianą dotyku sprawdzę na "sucho" czy działa.
    Pytania:
    - czy kupujecie dla siebie ( nie dla klienta ) używane dotyki?
    - czy usuwacie starą taśmę ? Ta klei jeszcze, ale wolałbym ją usunąć i dać świeżą 3M . Akurat taką mam lub wyrzeźbić coś co mi zostało z taśmy dwustronnej do Lumii..
    Byłbym wdzięczny za odpowiedzi osób, które w taki sposób reaktywowały telefon.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Ja kupiłem do Lenovo Miiix 2 10" używkę A-. Oryginał z rozbiórki - szybka idealna, reszta też ale za nic na świecie nie dało się wykalibrować dotyku, tzn. w miarę przesuwania w prawo dotknięcia były coraz niżej i jeszcze bardziej w prawo czyli przy prawej krawędzi wychodziło że dotknięcie jest poza ekranem i jakieś 0,5 cm w dół.
    W alcatelu (jakiś 5 cali) dwa razy wymieniałem szybkę z dotykiem (zamiennik), niestety za drugim razem przyszła taka że dotyk zjeżdża na lewo.
    Teraz się zastanawiam nad wymianą w Samsungu Galaxy GT-i9060i, czy też się dotyk rozjedzie - telefon super stan - raz upadł i niestety na ekran.

Co do wymiany taśmy, to we wspomnianym alcatelu, starą taśmę/klei wyskrobywałem i dawałem to co w komplecie było z zamiennikiem. Akurat do klejenia nie można się było przyczepić.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Jeżeli chodzi o używane sety yo polecam sprzedawcę awax, realny opis i stan tak jak na wystawionych zdjęciach. Co do samych digitizerow to nie opłaca się kupować używanych.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Zależy do czego:) ja kiedyś użerałem się z jakimś CAT-em i kupiłem wszytko co było na allegro, reklamując po parę razy, zawsze coś było nie tak, kupiłem używkę, tyle że musiałem zdemontować samemu i śmiga bez zarzutu. Ale w zdecydowanej większości przypadków się nie opłaca.
  • Poziom 26  
    Dotyk wymieniony. Nie bawiłem się w wymianę nowej taśmy, użyłem starej , jaka była na dotyku. Może i nieprofesjonalnie, ale trzyma mocno.