Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pajero Pinin - Pajero pinin - Ciekawe pytania? mądre odpowiedzi.

Dawidkiem 19 Gru 2017 21:04 507 5
  • #1 19 Gru 2017 21:04
    Dawidkiem
    Poziom 3  

Witam.
    Od bardzo dawna zastanawiałem się nad kupnem auta i pewna pani do mnie napisała że owe pajero posiada lecz, uszkodzony jest zawór wydechowy ? czy coś w tym stylu i pali tylko i wyłącznie na 3 gary (na 4 nie ma kompresji ?? - tego nie wiem
    Pani jest sama i z punktu technicznego za dużo nie wie.
    ja wiem tylko tak że do roboty jest ten zaworek, reduktor tył bo cieknie i ona co jakiś czas dolewa olej.

Auto to pajero pinin 2003r. w gazie 1.8 230 tyś.

Pytanie, ile może kosztować zrobienie tz zaworka w głowicy ? czy może być inna przyczyna, wiadomo jak to z mechanikami, hydraulikami którzy dorabiają jako mechanicy.

Czy lepiej jest kupić nową głowicę i założyć ?
    Czy coś jeszcze należało by sprawdzić w tym aucie ?
    Czy muszę coś jeszcze wiedzieć o tym aucie ?

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi i życzę wesołych Świąt.

0 5
  • #2 19 Gru 2017 21:34
    dabu
    Poziom 31  

Cenę i opłącalność naprawy głowicy/silnika poznasz dopiero po rozbiórce silnika. Jeśli zawór jest wypalony, to pewnie reszta zaworów również może być do wymiany. A przed wszystkim trzeba znaleźć przyczynę owego stanu.

0
  • #3 19 Gru 2017 22:17
    Dawidkiem
    Poziom 3  

Rozumiem.
    To wiec jaka może być tego przyczyna ? dodam jeszcze że pani jeszcze porusza się tym autem. Czy to może być spowodowane jazda tylko i wyłącznie na gazie ?

0
  • #4 20 Gru 2017 19:51
    kakibara
    Poziom 27  

Może być spowodowanie nie samą jazda na gazie ale obsługą czynności serwisowych.
    Jakie to czynności? Kontrola luzu zaworowego - w tym silniku regulujemy za pomocą szklanek - wałki do demontażu plus specjalny przyrząd plus rozpiecie łańcucha - więc zmiana głowicy na pewno kilka złotych pochlonie.
    W tym modelu co 100tyś km kontrola - z gazem kontrolujemy częściej powiedzmy 40-50 tyś km - jeżeli ktoś ma lepsze informacje proszę potwierdzić.
    Wszystko już zależy za ile twój hydraulik podejmnie się naprawy i kosztu części- na moje masz problem ze wszystkimi zaworami wydechowymi. Zadzwon popytaj sie o ceny i zastanów czy wchodzisz do tej rzeki. Pozdro.

0
  • #5 20 Gru 2017 19:51
    dabu
    Poziom 31  

Pośrednio może być jak najbardziej przyczyna gazu.

0
  • #6 20 Gru 2017 20:01
    Ireneo
    Poziom 40  

To Mitsubishi ma zjedzone przez rdze zawieszenie i podłogę.Przy rozbiórce głowicy na bank zerwą się śruby od kokektora plus inne.Ten typ tak ma.Odradzam zakup.

0