Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowania baterii poza telefonem

19 Gru 2017 22:08 945 6
 • Poziom 1  
  Problem wygląda następująco:
  Posiadam baterię z telefonu 3,8 V 2300 mAh z którą są problemy. Bateria nie potrafi się naładować i wpada w pętlę bo tyle co naładuje to zaraz rozładuje się po uruchomieniu ekranu i tak w kółko. Wyjąłem baterię z telefonu i chcę ją pobudzić i podładować po kablach z pominięciem modułu ładowania i płyty głównej a więc tylko bateria + kable bez całego telefonu.
  Czy ładowarka 5 V 400 mA się do tego nada? Nie chciałbym zaraz spalić baterii. Jaka ładowarka byłaby najlepszym rozwiązaniem na pobudzenie i bezpieczne naładowanie baterii?
 • Poziom 5  
  moze ci wybuchnąć i po rąckach
 • Poziom 28  
  Zakładając, że układ ładowania w telefonie działa poprawnie najbezpieczniej będzie wymienić baterię na sprawny egzemplarz. Ładowanie takiej baterii poza telefonem bez elementarnej wiedzy i kontroli tegoż procesu może się skończyć pożarem. Szczerze - polecam wydać parę złotych na nową baterię i po kłopocie.
 • Poziom 5  
  lub moduł ładowania za ok5 allegro moze z innego tel. pasuje sprawdzaj bieguny czy sa w tym samym miejscu
 • Poziom 28  
  arturavs napisał:
  Baterie się wymienia. Akumulatory się ładuje.

  Masz rację, ale chyba wszyscy wiemy, że tak się przyjęło mówić o źródłach zasilania dla współczesnych telefonów a o tym pisze autor. Spróbuj kupić/wyszukać "akumulator" do telefonu - prawie wszyscy piszą "bateria". Podobnie zasilacze do telefonów/laptopów są nazywane ładowarkami a przecież układ ładowania jest w telefonie/laptopie.
 • Admin grupy GSM
  Wszystkie objawy wskazują na uszkodzoną baterię którą należy wymienić a nie stosować jakieś patenty które mogą się źle skończyć.
  Temat wyczerpany, zamykam.