Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją windowsa -

19 Gru 2017 22:09 507 11
  • Poziom 4  
    Witam,

Dzisiaj próbowałem zainstalować windowa 10 Pro. Ale natrafiłem na pewien problem... Gdy laptop uruchomił się ponownie pisało ,,Przygotowywanie urządzeń'' nagle zacieło się na 16% i zaświecił się czarny lekko podświetlony po rogach ekran, po godzinie nie reguje. Gdy zresetuje komputer wyświetla się błąd ,,Komputer napotkał problem przy instalacji...'' i się zawiesza. Próbowałem już kilka razy zainstalować nic nie pomaga. Potem zainstalowałem z powrotem windowsa 7 i nie było problemów.

Posiadam orginalny klucz windows 10 Pro
    Instalowałem przy użyciu pendrive.

Specyfikacja laptopa Acer 5710z
    Procesor: Intel Core 2 Duo T7200 (wymieniony) ma normalne temperatury
    Grafika: ATI Mobility Radeon HD 2300
    Ram: 4 gb
    dysk: Hitachi HTS541616J9SA00
  • Poziom 28  
    Próbowałeś użyć innego portu lub napędu optycznego?
  • Poziom 4  
    Raczej wina nie leży po stronie pendriva, bo dwa dni temu zainstalowałem na nim system na kompie.

Dodano po 1 [minuty]:

Spróbuje dzisiaj zainstalować sobie przez płytę
  • Poziom 28  
    Pytałem o inny port gdyż już miałem przypadki, że na jednym porcie instalacja zatrzymuje się (przeważnie USB 3.0) a idzie na innym porcie.
  • Poziom 43  
    @zibq To jest laptop pamiętający erę Windows Vista. Opisujesz problem dotyczący komputerów współczesnych z UEFI. Ten laptop ma tylko 4x USB 2.0.
    @xyz699 Ja nie jestem pewien, czy architektura tego laptopa w ogóle pozwala na instalację W10 64bit.
    Spróbuj wersję 32bit.
    Być może problem powoduje chipset intela, który nie jest w 100% obsługiwany w W10:
    Problem z instalacją windowsa -

Jak w temacie - problemem jest czarny ekran przy instalacji...
  • Poziom 4  
    potrzebuje linka do pobrania windowsa 10 32 BIT. Mógłby mi ktoś podesłać link

Dodano po 30 [sekundy]:

Mam orginalny klucz tylko potrzebuje instalatora 32 bit
  • Poziom 43  
    https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
    Pobierz to narzędzie na dowolnym komputerze, klikasz dalej aż dojdziesz do wyboru uaktualnij ten komputer lub utwórz nośnik instalacyjny. Wybierasz to drugie. Odznaczasz opcje "wybierz wersje właściwą dla tego komputer" czy jakoś tak. Wtedy możesz wybrać wersje, język itp. To jedyna słuszna droga - gdzie indziej możesz trafić jakiś modyfikowany.
    PS skoro masz na tym laptopie win7 to go uaktualnij do win10 tym narzędziem po prostu. Klucza nawet nie potrzebujesz. Oficjalnie się już nie da ale uwierz że się da ;) windows 10 się aktywuje jeśli windows 7 jest legalny i aktywny.
  • Poziom 4  
    Udało mi się zainstalować windowsa 10 prawie.... zacieło mi się przy ponownym uruchomieniu i wyborze języka.
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Dobra zacznijmy od początku bo przez błądzenie po omacku tylko tracimy czas autora tematu, pendrive nie jest winny, bo po ponownym uruchomieniu wszystkie pliki już są skopiowane.... Niezgodność architektury też mozna wykluczyć, bo jeżeli 64-bit nie było by obsługiwane to nawet instalator by się nie uruchomił, a przypominam że dla wersji 32 i 64 są dwa osobne środowiska instalacyjne w odpowiadających wersjach bitowych.

Spróbuj instalacji Vista/7, choć mimo wszystko raczej będzie to problem sprzętowy, lub po prostu Windows 10 nie może się dogadać z tym laptopem.
  • Poziom 43  
    xyz699 napisał:
    Potem zainstalowałem z powrotem windowsa 7

Nie zaszkodzi spróbować z wersją 32bit. Nie zaszkodzi też spróbować uaktualnić windows7 do windows 10 - parę razy to robiłem i się udawało.
    xyz699 napisał:
    zacieło mi się przy ponownym uruchomieniu i wyborze języka.

Reset i co się dzieje?
    Windows 7 to ile bitowy był?
    Raz jeden w zamierzchłych czasach pentiuma 4 miałem procesor który na wersjach 64bit był niestabilny a na 32 bit działał dobrze. Co prawda tam chodziło o OC CPU ale to leciwy sprzęt może już nie daje rady nawet na standardowym zegarze ;)