Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara - Nie działa nawiew w środku

20 Gru 2017 06:05 4038 12
  • Spec od samochodów
    Autko jak w temacie . Nie działa nawiew w środku . Do wentylatora nie dochodzi ani napięcie ani masa . Do rezystora idą 4 przewody . Dwa grube i dwa cienkie . na 3 z nich jest masa . Ewidentnie wcięło gdzieś zasilanie . Sprawdzony bezpiecznik 43 i sprawdzony przekażnik pod schowkiem ( to chyba ten ) . Do przekaźnika dochodzi zasilanie , zrobienie zworki na przekaźniku nic nie daje . Może ktoś z kolegów dysponuje schemacikiem by zobaczyć co jeszcze mogę sprawdzić .
    Dmuchawa na krótko działą .Po podłączeniu komputera w blokach pomiarowych widzi włączenie i wyłączenie dmuchawy , pokazuje biegi dmuchawy . Doprecyzuje autko - Grand Vitara 2004 rok silnik 2.0 diesel .
  • Spec od samochodów
    powiem ,że nie sprawdzałem ale nie rzuciło mi się w oczy . Dokładnie sprawdze po południu Masz Piotrze kawałek schematu ??

Dodano po 8 [godziny] 21 [minuty]:

Webasta brak .
  • Spec od samochodów
    Panowie podbijam temat i nadal proszę o Wasze podpowiedzi . Do tej pory sprawdzony rezystor - podmieniony na inny . Wymieniony wentylator bo poprzedni ciężko chodził . Sprawdzone przewody od panelu do rezystora . Są całe i nie mają żadnego zwarcia . Brakuje mi napięcia sterującego przekaźnik ( kolor zielono/żółty ) . Dałem na krótko tam napięcie przekaźnik zwarł styki i wentylator ruszył . Problem polega na tym że brak jest biegów dmuchawy . Działa tylko 7 i 8 bieg . W parametrach komputer niby widzi żę na 1 biegu daje 4 v , na 2 daje 6v ...... na 8 biegu 14 v . Widać również biegi jak kręcę pokrętłem 1,2,....8 .,widzi również wyłączenie dmuchawy . Może mieliście podobne problemy z suzuki grand vitarą ???. Nie jestem pewien co do rezystora bo to chyba właśnie on steruje biegami dmuchawy . No i zostaje jeszcze sterowanie przekaźnika dmuchawy . Według schematu idzie z bezpiecznika po zapłonie .
  • Poziom 41  
    szymitsu21 napisał:
    Weź miernik i zobacz czy na pinie sterującym przy rezystorze zmienia się napięcie.

Jeśli tak to rezystor złom.

Rezystor podmienił.
  • Moderator Samochody
    Ireneo napisał:
    szymitsu21 napisał:
    Weź miernik i zobacz czy na pinie sterującym przy rezystorze zmienia się napięcie.

Jeśli tak to rezystor złom.

Rezystor podmienił.

No ale dalej jakiś problem. W ten sposób wykluczy sterowanie a zostanie zasilanie...
  • Spec od samochodów
    Pierwsza usterka jak pisałem to brak zasilania na przekaźnik wentylatora znajdującego się po stronie pasażera obok dmuchawy - zółto /zielony przewód . Sprawdziłem dwa przewody idące z panelu klimatronika do rezystora . Brak zwarcia czy uszkodzenia . Na jednym z nich powinna się zmieniać wartość jak kręcę pokrętłem . Ani na jednym ani na drugim nic się nie zmienia . Dlatego obstawiam panel . Coś w środku odczytuje pozycję pokrętła , zmiane zasilania ale jakiś wykonawczy element ma to w du.... . Czy jeszcze coś może wpływać na prędkość wentylatora ???. Powinno być tak że pokrętło do rezystora a on do dmuchawy .
  • Moderator Samochody
    Nie, na prędkość nic nie wpływa. Jeśli jest zasilanie to po podaniu napięcia sterującego ma za********ć.
    Nie tak dawno robiłem suzuki liane myślę że to to samo. Tam po prostu padł rezystor...
    Ja mam takie małe fajne coś podpinam do rezystora podaje mu napięcia jakie chce i widzę czy po tej stronie wszystko ok.
  • Spec od samochodów
    Właśnie o to chodzi że brakuje mu tego zmiennego zasilania . Te dwa przewody co idą do rezystora z panelu . Czy jeden z nich powinien dawać zmienne wartości po kręceniu pokrętłem . A drugi ???? .
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Drugi może być od klimatyzacji.
    Daje sygnał na przekaźnik o włączonym nawiewie i zezwala sprężarce pracować.
  • Spec od samochodów
    No i macie obaj rację bo zdziwiłem się że jak włączę dmuchawę na krótko to silnik zaczyna inaczej pracować . Dziś jak znajdę czas to podjadę na szrot i podmienię panel i ewentualnie rezystor . Dam znaka . Pozdrawiam

po przerwie odpowiadam że uszkodzony był REZYSTOR dmuchawy . Nie wiem jak dokładnie on działa ale przy jego uszkodzeniu nie zmieniały się wartości . Po wymianie rezystora na jednym cienkim przewodzie wartości się zmieniały i biegi wróciły . Dziękuję za Wasze podpowiedzi . Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku .