Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektryczne ogrzewanie mieszkania

marika331 29 Gru 2017 16:44 3195 41
    wnoto
    Poziom 32  
    marika331 napisał:
    Mieszkania nie przegrzewam - mam ustawioną temperaturę na 21 stopni. Obecnie mam włączone 2 grzejniki i otwarte drzwi do wszystkich pomieszczeń.

W tych pozostałych omieszczeniach rozumiem że jest niższa temperatura ... ale dla Ciebie to jest OK ?
    Dodano po 3 [minuty]:
    marika331 napisał:
    Cały dzień jestem w domu.
    Wydaje mi się, że to dobry pomysł, aby w nocy grzać na maksimum i włączyć wszystkie grzejniki....
    Rachunek za 2 miesiące 1200zł.

Jeśli cały dzień jesteś w domu ... tgo moim zdaniem więcej energii zużywasz w droższej taryfie. Podaj z rachunku ilość kWh w taryfie taniej i drogiej.
    Jeśli nie zainwestujesz to być może warto będzie przejść na G11. (zostają konwektory)
    Lub gdy zainwestujesz w ogrzewanie akumulacyjne to ilość kWh w taniej taryfie się istotnie zwiększy co spowoduje zmniejszenie rachunku miesięcznego.
    marika331
    Poziom 9  
    To już teraz nie wiem czym ogrzewać...:(
    wnoto
    Poziom 32  
    Nie ma totalnie łatwych odpowiedzi. Tym bardziej że diagnoza poprzez sieć jest utrudniona. Ale nie przejmuj się :) Powoli będzie coraz więcej informacji ...
    Najwązniejsze na obecną chwilę to ... "Podaj z rachunku ilość kWh w taryfie taniej i drogiej."
    Lub wklej fakturę z ZE zasłaniając dane osobowe i numery liczników.
    CYRUS2
    Poziom 38  
    wnoto napisał:
    Lub gdy zainwestujesz w ogrzewanie akumulacyjne to ilość kWh w taniej taryfie się istotnie zwiększy co spowoduje zmniejszenie rachunku miesięcznego.
    Niekoniecznie.
    Bo piec akumulacyjny nie zakumuluje energii na pół doby.
    Więc trzeba to policzyć.
    wnoto napisał:
    Podaj z rachunku ilość kWh w taryfie taniej i drogiej.
    Możliwe, że w twoim wypadku nie opłacają się 2 taryfy.
    Dostawca tak to policzył, żeby użytkownik na 2 taryfach niewiele (albo wcale) nie zaoszczędził.
    wnoto
    Poziom 32  
    CYRUS2 napisał:
    Niekoniecznie.
    Bo piec akumulacyjny nie zakumuluje energii na pół doby.

Jest sporo osób co korzysta z ogrzewania akumulacyjne i ich piece wyrabiają :) Czyli da się.
    Dodatkowo nie trzeba na pół doby (12 godzin) ... tylko na około 7 godzin (są godziny tanie w ciągu dnia)
    marika331
    Poziom 9  
    Taryfa dzienna 909 kWh, taryfa nocna 1089 kWh za okres od 04.10.2017 - 04.12.2017
    wnoto
    Poziom 32  
    Liczę po swoich stawkach - bo nie wiem jakie są u Ciebie ... możesz podstawić własne
    909 x 0,67 zł/kWh= 609 zł
    1089 x 0,27 zł/kWh = 294
    Razem 903 zł

Dla g11 przy cenie 54 gr za kWh mamy
    (909 +1089)* 0,54 zł/kWh = 1079 zł

Czyli przejście na G11 nie będzie dobrym pomysłem. (Jeden wariant odpada)
    Jaką dokładnie masz obecnie taryfę - możesz zapodać linka do taryfy z której korzystasz ?

Dodano po 5 [minuty]:

marika331 napisał:
    Mam wszędzie grzejniki konwektorowe z programatorem firmy Atlantic.

Co to za programator ? Co tam można ustawiać/programować ? Temperaturę ? coś jeszcze ?
    marika331
    Poziom 9  
    Też policzyłam i wychodziłoby drożej. Mam taryfę G12r z Energa - 0,49zł i 0,22zł
    Programator to Atlantic CHRONOPASS i można ustawić tylko temperaturę.
    wnoto
    Poziom 32  
    Ceny podałaś tylko za prąd - prawidłowo nalezy dodać również ceny za przesył. i porównać z G11 w energa.
    Programator taki ? https://www.atlantic-polska.pl/automatyka-sterujaca/chronopass/
    Jeśli tak .... to on również moze być programowany na godziny w skali tygodnia. A to sporo. Niestety nie znam tego sterownika dokładnie. Czy ustawiacie na nim godziny gdzie nie ma grzać (obniżyć temp w mieszkaniu) ?
    marika331
    Poziom 9  
    Wiem, że podałam ceny tylko za prąd, ale i tak wyjdzie drożej. Programator właśnie taki.
    Muszę poprosić jakiegoś fachowca, aby mi zaprogramował.
  • Pomocny post
    wnoto
    Poziom 32  
    Z faktury przeczytaj czy nazwa taryfy którą masz posiada jakąś literę po nazwie G12 .... u mnie przykładowo jest to G12w (co w domyśle oznacza weekend ?)

Jeśli masz instrukcje do tego programatora to spróbuj z nią podziałać. Powinna być przystępna z przykładami a to pomaga i w przyszłości pozwoli Ci na głębsze zmiany bez wzywania zewnętrznych fachowców.
    Obecnie masz dobry współczynnik wykorzystania taniego prądu - jestem pozytywnie zaskoczony - tym bardziej jeśli programator nie jest zaprogramowany. Każde 100 kWh które przesuniesz z drogiej taryfy obecnie do taniej to ok. 45 zł oszczędności.
    Przykładowo jeśli tani prąd jest od 13 i 22 to np. o 12:00 i 21:00 grzejniki powinne przestać grzać i włączyć się dopiero jak będzie tani prąd. Jeśli ten brak ogrzewania przez godzinę będzie dla Ciebie komfortowy to możesz ten okres wydłużyć. Dzięki temu pojawią się oszczędności w rachunkach.

Czy w najbliższym czasie planujesz jakiś remont w mieszkaniu ? Bo wtedy można wprowadzić elementy akumulujące ciepło do mieszkania w postaci np. dodatkowych kabli grzejnych w ścianach wewnętrznych. Koszty małe o ile i tak trzeba malować , kuć ściany.
    marika331
    Poziom 9  
    Mam taryfę G12r - tani prąd od 13-16 i od 22-7
    Programatora nie używam, bo ustawia jednakową temperaturę na wszystkich grzejnikach. Po co mam grzać np. w sypialni gdy nikogo nie ma tam w ciągu dnia...
    O remoncie myslę w przyszłym roku...