Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAN2026FPL - Błąd E20

phiter 20 Gru 2017 15:05 1833 5
  • #1 20 Gru 2017 15:05
    phiter
    Poziom 19  

Witam, mam problem z pralką Bosch WAN2026FPL (roczny sprzęt, ale bez gwarancji). Zaraz po przekręceniu pokrętła wywala błąd E20, błąd związany niby z grzaniem, ale sprawdziłem wszystko, grzałkę podmieniłem czujnik NTC również (z Bosch Maxx) hydrostat analogowy. Silnika nie mam jak sprawdzić (silnik wielkości pięści masakra) moduł nie nosi śladów uszkodzenia, ale podejrzewam, że czeka go wymiana.
    Ma ktoś jakiś pomysł? proszę o pomoc, ewentualnie gdzie mogę znaleźć ten moduł bo nie mogę namierzyć. Pozdrawiam.
    Bosch WAN2026FPL - Błąd E20Bosch WAN2026FPL - Błąd E20

0 5
  • Relpol
  • #2 20 Gru 2017 15:35
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Przekaźnik grzałki nie jest sklejony?
    E20 oznacza też że grzałka grzeje chociaż nie powinna.

0
  • Relpol
  • #3 20 Gru 2017 16:48
    phiter
    Poziom 19  

Bosch WAN2026FPL - Błąd E20
    Na grzałce nie pojawia się napięcie nawet na chwilkę, przekaźniki sprawdzone... Po podaniu napięcia na moduł od razu włącza się przekaźnik zaznaczony na czerwono i wtedy wyskakuje błąd, na zielono przekaźniki od grzałki, nie są sklejone. Jest jeden podejrzany element, jest przekopcony - triak czy (tranzystor?) o oznaczeniu LD33A, nie wiem jak go sprawdzić (miernikiem ma zwarcie między dwiema nogami), nie mogę znaleźć takiego do porównania ani dokumentacji.

1
  • #4 20 Gru 2017 17:44
    Piotr2608

Poziom 38  

LD33A = LD1117AS33TR to stabilizator 3,3V 1.2A SOT223
    Błąd E20 w tej pralce jest błędem krytycznym Fatal Error - uszkodzona grzałka, przekaźnik grzałki.
    Po wymianie uszkodzonych elementów, koniecznie należy wykonać procedurę serwisową.

0
  • #5 20 Gru 2017 18:34
    phiter
    Poziom 19  

Dziękuję, a może mi kolega zdradzić na czym polega owa procedura? Kasowanie błędu czyli pokrętło na godz 6 i przycisk wirowania już ćwiczyłem, jest jeszcze coś?

0
  • #6 12 Kwi 2018 14:16
    abuhamza
    Specjalista AGD

Najgorszy moduł boscha od lat chyba :P Nie wiem nigdy żadnych procedur serwisowych nie robiłem przy wymianie grzałki albo stycznika i wszystko chodzi, chyba jakiś mit. Chyba, że moduł zblokowany po skończeniu się szczotek a tak to chyba mit..

Sprawdź grzałkę na upławność a później weź się za stycznik.

0
  Szukaj w 5mln produktów