Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 HP x64 - Komunikat o nieoryginalnym systemie

betmari 20 Gru 2017 15:16 789 13
  • #1 20 Gru 2017 15:16
    betmari
    Poziom 12  

Od niedawna wyświetla mi się taki o to komunikat:
    Windows 7 HP x64 - Komunikat o nieoryginalnym systemie
    System OEM na 100% legalny, zakupiony razem z laptopem ok. 7 lat temu i do tej pory nic takiego się nie pokazywało.
    Niedawno zainstalowałam zewnętrzną zaporę. Kiedy akurat byłam bardzo zajęta wyskoczyło mi kilka komunikatów, że jakieś tam programy chcą się łączyć z internetem. Nie miałam wtedy czasu się wczytywać, więc kliknęłam na każdym zablokuj z myślą, że później sobie przejrzę listę i ew. odblokuję. I właśnie od tego czasu pojawia się ów komunikat. Przejrzałam listę reguł w zaporze, odblokowałam jakieś Windows Activation Client, Windows Activation Technologies Service i UX, reszta podejrzanych jest na "pytaj", ale nie pomogło.
    Odnośnik z komunikatu prowadzi do jakiejś ułomnej strony, z której można pobrać jakieś przedpotopowe narzędzie, które nie działa :(
    Czy da się to naprawić bez konieczności przywracania systemu?

0 13
  • #2 20 Gru 2017 15:26
    headshot
    Poziom 20  

To że zakupiony z lapkiem nie znaczy że oryginał też tak miałem po roku od kupna i musiałem dzwonić na infolinie w celu aktywacji i si,ę okazało że taki klucz jak mój miało kilka komputerów bo sprzedawcy zachciało się kopiować.

Próbowałaś przywracanie systemu ?

0
  • Pomocny post
    #3 20 Gru 2017 15:27
    szkieletor11111
    Poziom 20  

Dokladnie, odcięłaś windows od swoich serwerów (microsoftowych). Dlatego się "stawia".
    Jak to mówią WINDOWS to taki duży wirus, szpieg itd.

0
  • #4 20 Gru 2017 15:34
    betmari
    Poziom 12  

Laptop był kupiony nowy, w znanej sieci sklepów, nie na jakimś Allegro. Dlaczego mieliby instalować nieoryginalny system? Mam nawet płytę recovery z Toshiby, tylko po tylu latach to pewnie już zgniła :(

headshot napisał:
    Próbowałaś przywracanie systemu ?

O przywracaniu wiem, ale wolałabym uniknąć, jeśli to możliwe

0
  • #5 20 Gru 2017 15:47
    szkieletor11111
    Poziom 20  

Koleżanko, a co Tobie szkodzi zrobić przywracanie systemu, do czasu przed instalacją tej zapory. To nie to samo co formatowanie systemu.
    Po prostu zostanie na dysku to wszystko, co bylo przed zainstalowaniem tej zapory.
    To się nazywa chyba "przywracanie systemu" tak jest w Win XP, nie wiem jak w Win 7.

0
  • #6 20 Gru 2017 15:51
    betmari
    Poziom 12  

Tak, wiem czym się różni przywracanie od reinstalacji, ale akurat instalowałam jakieś programy i czcionki. Myślałam, że jest jakieś narzędzie od MS, które naprawia taki problem. Zwłaszcza, że niby było na tej ich stronie ale chyba jakieś nieaktualne czy zepsute...

0
  • #7 20 Gru 2017 15:52
    headshot
    Poziom 20  

W win7 też dysk się nie formatuje znikają tylko programy zainstalowane po ostatnim zapisanym punkcie przywracania a dokumenty można przecież skopiować.

0
  • #8 20 Gru 2017 15:56
    betmari
    Poziom 12  

Wiem o tym. Pytanie było, czy można to naprawić bez przywracania. Rozumiem, że nie można czy Panowie nie wiedzą?

0
  • #9 20 Gru 2017 15:58
    szkieletor11111
    Poziom 20  

Wybór należy do koleżanki co zrobi.
    Na przyszłość powiem, że z programami typu antywirusy, zapory itp. trzeba uważać i przemyśleć instalacje, ponieważ dużo zmieniają one w systemie i potem trzeba się też dużo napracować, żeby to naprawić. Pozdrawiam.

0
  • #10 20 Gru 2017 16:13
    Robert B
    Poziom 43  

betmari napisał:
    HP

betmari napisał:
    płytę recovery z Toshiby
    To w końcu jest Toshiba czy HP? Bo klucze z jednego i drugiego nie są kompatybilne. Masz naklejkę z kluczem?
    Zadzwoń na infolinię Microsoftu.

0
  • #11 20 Gru 2017 16:33
    betmari
    Poziom 12  

@Robert B HP to skrót od Home Premium (wersja systemu). Laptop to Toshiba :P
    Nie wiem czy mam naklejkę, musiałabym obrócić laptop do góry nogami a teraz go używam ;) Ale klucz już mi pokazał jakiś programik polecony tutaj na pw.
    Tylko jak patrzę w Komputer -> Właściwości, to tam jest napisane "System Windows został aktywowany"

0
  • #12 20 Gru 2017 16:36
    Robert B
    Poziom 43  

Skrót HP to również Hewlett Packard :D i ten jest zdecydowanie najczęściej używany.
    http://www8.hp.com/pl/pl/home.html
    Dzwoniłaś na infolinię?

0
  • Pomocny post
    #13 20 Gru 2017 19:16
    g107r
    Poziom 32  

betmari napisał:
    Odnośnik z komunikatu prowadzi do jakiejś ułomnej strony, z której można pobrać jakieś przedpotopowe narzędzie, które nie działa :(

Takiej np https://answers.microsoft.com/en-us/windows/f...8004fe21/93088d7a-b940-42b3-9ab9-eb1e5fe9cc47 ?
    Szukałaś rozwiązania podług wyświetlonego błędu ?
    https://www.google.pl/search?q=0x8004fe21+aft...fox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=Qac6WvWRF-ykX5OFmeAG

0
  • #14 20 Gru 2017 19:26
    betmari
    Poziom 12  

W sumie wg błędu nie szukałam, zaraz sprawdzę. A strona była inna, ale nie mam jej już w historii i musiałabym czekać, aż znów mi się to wyświetli. W każdym razie była to strona MS i niby można tam było sprawdzić poprzez przeglądarkę, ale z wtyczką java, której już chyba nic nie obsługuje albo pobrać jakieś narzędzie, które u mnie nie chciało nic robić.

0