Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor laserowy swiateczny naprawa

Zenon407 20 Gru 2017 20:26 1566 6
  • #1 20 Gru 2017 20:26
    Zenon407
    Poziom 14  

Link

Projektor swieci laserkiem zielonym i czerwonym ale nie ma efektów na sciane-staje silniczek- jest 5 zębatek plastikowych chyba teflonowych-wydaje sie jakby był siliczek za slaby.

Efekty fajne na sciane -chciałbym to naprawic-naprawial ktos moze?
    Ps.pracowały pare godzin.

Link

Na tym filmiku kręca sie ale za chwile staną-trzeba delikatnie pomóc i startuja...do czasu.

0 6
  • #2 20 Gru 2017 20:35
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Zasilanie silnika sprawdzone?
    Choć patrząc na te tryby, to tylko ich wymiana :cry:

0
  • #3 20 Gru 2017 20:39
    Zenon407
    Poziom 14  

One nie sa zuzyte-moim zdaniem- za słaby silniczek.
    Od góry przychodzi pokrywka z jeszcze jednym kołem zębatym i stabilizuje je wszystkie.
    Na razie popracuja na stole pare godzin i zobaczymy.

0
  • #4 20 Gru 2017 21:24
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Jaki tam jest silnik? Nic nie dostało się w tryby? (jakiś paproch np?) Smar można usunąć i zamiast niego dać odrobinę wazeliny technicznej - na same ośki - tryby plastikowe smarowania nie potrzebują raczej.

0
  • #5 21 Gru 2017 08:39
    Zenon407
    Poziom 14  

Projektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawaProjektor laserowy swiateczny naprawa

Silniczek nie ma zadnych oznaczeń -mysle ze obrotów ma na oko 100 150 na min
    Wytarłem nadmiar smaru-na razie działaja-sie kręca.....jak długo oblukamy

Oswieci mnie ktos z wiedzy optycznej-to sa dwa takie same typy laserka.
    W jednym po prawej sa fajne efekty,a po lewej na suficie z odległosci ok 1 m efekty tylko takie ,ze punkciki sieTYLKO obracają.Jaki jest powód w optyce?

Link

0
  • #6 21 Gru 2017 14:23
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Silnik przy tak małych obrotach ma faktycznie niewielką moc i każde zwiększenie oporu może go zatrzymać. Wygląda jak typowy silniczek z napędu CD - co prawda w CD ma nieco większe opory ale jest sterowany PWM, więc i mocy mu starcza. Drastyczne zmniejszenie mocy może się też wiązać z zaświnionym komutatorem - w razie kłopotu z wymianą silnika (gdyby nadal sie blokował) może pomóc rozebranie go i wymycie IPA komutatora i szczotek (są z cienkich paseczków blaszki). Rozebrać się da, ale jest to dość kłopotliwe (talerzyk zamykający spód obudowy jest na wcisk), bo nie bardzo jest jak złapać tego talerzyka...
    Co do efektów - przed soczewką (a może i na niej) jest najprawdopodobniej siatka dyfrakcyjna (praktycznie niewidoczna lub jedynie przy odpowiednim kącie patrzenia i oświetleniu) - widoczna płytka na jednym ze zdjęć. Taka siatka rozczepia wiązki z laserów na kilkadziesiąt mniejszych (stąd efekt jak po prawej). Czy będą to skupione wiązki czy punkty zależy (jak myślę) od skupienia wiązek z obu laserów i samej siatki.

0
  • #7 21 Gru 2017 17:28
    Zenon407
    Poziom 14  

Faktycznie, miałeś racje - nie założyłem tego czarnego dekielka z jakąś płytką.
    Po założeniu - wszystko ok.

Ps.Po wyczyszczeniu nadmiaru smaru -po paru godzinach stanął mi tylko jeden laserek(popchnałem i chodzi dalej),drugi chodzi ok.Problem to smar -gęstnieje w niższej temperaturze a ,ze silniczek słabej mocy to staje.To tak na 95%.

0
  Szukaj w 5mln produktów