Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komercyjna strona WWW- Jak to wygląda?

jump$ 21 Dec 2017 01:39 1269 4
    jump$
    Level 20  
    Witam.
    Jeżeli chciałbym założyć komercyjną stronę tzw. z treściami, które są udostępniane po wysłaniu kodu po przez płatny sms. To czy muszę mieć założoną jakoś działalność żeby odprowadzać podatek za daną usługę, czy można to zrobić na skróty omijając pewne rzeczy?
    roxio
    Level 23  
    Jeżeli sprzedaż usługi będzie się odbywać "w sposób ciągły" i "zorganizowany" to tak trzeba uruchomić całą machinę biurokracji i zakładać działalność i odprowadzać podatek. Bez działalności też w momencie kiedy "zarobisz" powstaje obowiązek podatkowy.
    jump$
    Level 20  
    Domeny z rozszerzeniem .info i .pl
    Zostały zarejestrowane w OVH.pl

Raczej na początku widział bym to jako sprzedaż usług w sposób sporadyczny.

Czyli jak to mniej więcej wygląda?
    Bo osoba która zamawiała by usługę, wysyła sms'a aby dostać kod dostępny do pełnych treści na stronie.
    Czyli np. opłata za sms'a to 4.48zł łącznie z 23% vat. Z tego swoją prowizję bierze operator systemu płatności "premium sms" a reszta zostaje mi.
    I teraz przykładowo to ja muszę odprowadzić te 23% vat dla US z kwoty każdego sms'a 4.48, czy również poza tym muszę odprowadzić z mojego rocznego dochodu netto za powyższe usługi podatek dochodowy?
    -Jak to zrobić żeby odprowadzić jak najmniej podanku lub wcale?
    -Czy da się prowadzić takie drobne usługi omijając całą biurokrację ZUS, US.?
    -Czy taka strona świadcząca "drobne" usługi może działać jak już wyżej wspominałem bez żadnej działalności czy lepie założyć spółkę LTD w UK?
    atom1477
    Level 43  
    jump$ wrote:
    I teraz przykładowo to ja muszę odprowadzić te 23% vat dla US z kwoty każdego sms'a 4.48, czy również poza tym muszę odprowadzić z mojego rocznego dochodu netto za powyższe usługi podatek dochodowy?

Musisz odprowadzać to wszystko.

jump$ wrote:
    -Jak to zrobić żeby odprowadzić jak najmniej podanku lub wcale?
    Pewnie nie ma sposobu. Szczególnie teraz gdy obowiązuje to nowe prawo które można w zasadzie nazwać prawem zakazu optymalizacji podatkowej.

jump$ wrote:
    -Czy da się prowadzić takie drobne usługi omijając całą biurokrację ZUS, US.?

Legalnie nie.

jump$ wrote:
    -Czy taka strona świadcząca "drobne" usługi może działać jak już wyżej wspominałem bez żadnej działalności czy lepie założyć spółkę LTD w UK?

W PL nie może działać bez zarejestrowania nawet jak by sprzedaż była na poziomie 1zł/rok.
    W UK można działać bez rejestrowania zdaje się przez 3 miesiące (ale podatki trzeba płacić od razu).