Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SMS50MO2EU/1 - jak dostać do pompy (nie grzeje wody)?

renatan 21 Gru 2017 01:42 1080 6
  • #1 21 Gru 2017 01:42
    renatan
    Poziom 10  

Mam zmywarkę, typ jak w tytule, z plastikowym dnem. Muszę się dostać do pompy (nie grzeje wody). Lecz nie ma tam żadnych śrubek i boje się otwierać na chama żeby coś nie wyłamać.
    Zmywarka Bosch SMS50MO2EU/1 - jak dostać do pompy (nie grzeje wody)?

0 6
  • #3 22 Gru 2017 00:22
    renatan
    Poziom 10  

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale mam całkiem inny rodzaj zmywarki. Zdemontowałem już dwa boki. Z lewej strony jest płaszcz wodny. W ogóle zmywarka pokazała kod błędu E8 (niedopasowanie wskazuje zbyt mały poziom płynu w zbiorniku ściekowym). Podczas tej awarii nie działa pompa obiegowa i woda nie jest podgrzewana (tyle w opisie tego błędu dlatego muszę się dostać do tej pompy). Przy okazji czy może ktoś doradzić jak mam wyczyścić ten płaszcz wodny bo widać ze jest zanieczyszczany.

0
  • #4 22 Gru 2017 13:19
    aaanteka
    Poziom 37  

Rodzaj zmywarki inny, ale konstrukcja jak widać analogiczna ,podobne chassis. Generalnie powinieneś przepłukać zmywarkę wodą wolną od minerałów, zanieczyszczeń stosując sprawny filtr na przyłączu wody. Dodać można odpowiednią ilość zwykłej soli kuchennej i sody. Można zastosować odpowiednio zmiksowaną wodę z C.W.U. . Powtórzenie kilka razy takiego zabiegu powinno pomóc. Na pewno nie stosuj roztworów kwasów organicznych.

0
  • #5 22 Gru 2017 17:57
    renatan
    Poziom 10  

Dzięki po świętach zacznę walkę z zmywarka.Dam znać jak poszło.

0
  • #6 22 Gru 2017 19:41
    pgon
    Poziom 9  

Dostaniesz się z drugiego boku. Ewentualnie dół można odkręcić w tym celu połóż ją "na głowie".

0
  • #7 09 Maj 2018 08:05
    renatan
    Poziom 10  

Wymiana modułu gdzie wsypuje się sól i pralka działa. Zamykam temat.

0