Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie czujnika ruchu

gurol4810 21 Gru 2017 14:10 405 6
  • #1 21 Gru 2017 14:10
    gurol4810
    Poziom 7  

Zakupiłem czujkę ruchu marki Orno, typ or-cr-205. I chciałbym się dowiedzieć czy podłączając ją w zamian zwykłego wyłącznika światła będę musiał również zmienić połączenie przewodów w puszcze elektrycznej podtynkowej.

0 6
  • #3 21 Gru 2017 15:02
    krzysiek_krm
    Poziom 34  

gurol4810 napisał:
    Zakupiłem czujkę ruchu marki Orno, typ or-cr-205. I chciałbym się dowiedzieć czy podłączając ją w zamian zwykłego wyłącznika światła będę musiał również zmienić połączenie przewodów w puszcze elektrycznej podtynkowej.

Z opisu
    https://www.img.orno.pl/grafiki2/INSTRUKCJE/CZUJNIKI/INSTRUKCJA_%20OR-CR-205_JQ-20L.pdf
    wynika, że należy do urządzenia doprowadzić: zero, fazę i obciążenie.
    Trudno powiedzieć czy będziesz musiał zmienić połączenia ponieważ nie wiadomo jakie są aktualnie.

0
  • #4 21 Gru 2017 15:13
    marqqv
    Poziom 31  

Napisz co teraz masz , jakie przewody w puszce wyłącznika . Jeżeli tylko jeden L to potrzebujesz doprowadzić jeszcze N .

0
  • #5 21 Gru 2017 16:56
    gurol4810
    Poziom 7  

W puszce wyłącznika mam czarny na wejściu (faza), niebieski idzie z wyłącznika przez puszkę podtynkową do lampy a później - tak myślę- z lampy do puszki podtynkowej do niebieskiego (N). Natomiast żółty w puszce wyłącznika nie wiem czy jest podłączony do czegokolwiek w puszcze podtynkowej i jego będę musiał wykorzystać.
    Już wiem, że urządzenie to potrzebuje zasilania czyli będę musiał zmienić w puszcze podtynkowej połączenie przewodów.
    Trochę zaskoczony jestem bo myślałem, że wyjmę stary wyłącznik i w jego miejsce włożę ten czujnik ruchu. Najgorsze, że puszka jest lekko pokryta tynkiem.

0
  • #6 21 Gru 2017 17:07
    oun
    Poziom 17  

Prawdopodobnie w puszcze masz tylko fazę lub zero i będziesz musiał w puszcze poprzepinać aby mieć fazę i zero (dopisałeś że jest faza, więc jest prawidłowo) i tu nie ma być czym zaskoczonym bo na logikę włącznik rozłącza tylko jeden przewód, fazę. Zero do lampy idzie bezpośrednio z puszki.

Lama nie potrzebuje zera do życia, nawet bezpośrednio z puszki. [retrofood]

0
  • #7 21 Gru 2017 17:11
    gurol4810
    Poziom 7  

Dokładnie. Potrzebuje mieć fazę i zero w puszce wyłącznika.
    PS
    Baba kupi a ty się martw jak podłaczyć;)

0