Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Miniterm Turbo E3 i E9

21 Gru 2017 14:21 558 2
  • Poziom 8  
    Witam, jakiś czas temu(dość krótki około miesiąc temu) wymieniona została w dwufunkcyjnym piecu płyta główna, po tej naprawie po około dwóch dniach pojawił się problem z ciśnieniem. Nie jestem serwisantem i wiem że naprawa takich rzeczy w piecu jest zabroniona dla osób bez uprawnień itd. Nie mam zamiaru tego robić. Jednak pojawia się takie pytanie piec bardzo szybko uzyskuje ciśnienie maksymalne i wyświetla się E3 lub E9 oraz niekiedy L9( osiągniecie temperatury maksymalnej i to jest oznaka normalna). Praktycznie nie da się go normalnie eksploatować. Chciałbym zapytać czy jest możliwość wyczyszczenia czujnika od ciśnienia. WIem że znajduje się on w piecu u góry po prawej stronie. NIE MAM ZAMIARU INGEROWAĆ W ELEKTRONIKĘ W TYM PIECU. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam. Jeżeli samo wyczyszczenie (o ile jest możliwe) nic nie da, skontaktuje się z autoryzowanym serwisem termetu. :):):)
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Mako3991 napisał:
    Jednak pojawia się takie pytanie piec bardzo szybko uzyskuje ciśnienie maksymalne i wyświetla się E3 lub E9

Bardziej wygląda to na niesprawne naczynie przeponowe.
  • Poziom 27  
    E3 czujnik ciągu kominowego. E9 zbyt wysokie lub niskie ciśnienie. Mylisz czujniki. Lepiej wezwij kogoś....