Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Iphone 6 - Naprawa Braku Zasięgu BASEBAND - Narzędzia

thelukios 21 Dec 2017 19:51 4464 8
Renex
 • #1
  thelukios
  Level 6  
  Witam, mam pytanie odnośnie "mostkowania" dwóch pinów przy basebandzie. Jakiego przewodu/drucika należy użyć aby tego dokonać? www.youtube com/watch?v=X5uLhL5d5hs&feature=youtu.be w 5:40, jakiej grubości powinien być ten przewód? I jakich kulek BGA najlepiej użyć aby iphone chodził jak najdłużej i zimny lut nie powstał? I gdzie mogę kupić tą zieloną paste UV? Jak ona się nazywa w Polsce :)

  Z góry dzięki za pomoc i Pozdrawiam
 • Renex
 • Helpful post
  #2
  hacker_ice

  Level 24  
  Najlepiej drucik 0,025mm ja takim robię, możesz sprawdzić u mnie na instagramie jak to jest zrobione.
  Nie kulkujesz BB przez kulki tylko przez pastę lutowniczą ołowiową i musisz mieć sitko aby to zrobić.
  W Polsce nazywa się to Solder maska UV. Musisz mieć dobrą lampę UV aby stwardniała (lampa do paznokci słabo się sprawdza - sprawdzalem) Najlepiej ją kupić w chinach przez ali.

  P.S. W niektórych przypadkach problemem w iPhone 6 jest sam uklad a nie ścieżki pod nim. I jak to było w starych laptopach z uszkodzonymi grafikami jak go podgrzejesz to się naprawia a jak się schłodzi to przestaje działać. Czasem po wylucie i ponownym położeniu układu telefon zostaje na jabłku.
 • Renex
 • #3
  thelukios
  Level 6  
  W moim przypadku chyba tylko ścieżki są uwalone bo imei jest w ustawieniach i wsystkie dane (sim też działa). Tylko nie ma zasięgu, i jak wpisze *#06# to nie pokazuje sie imei. Zastanawiam się czy może upradge do ios 11 nie rozwiąże tego problemu ale wolę zostać przy moim 10.3, na stronie apple jest napisane żeby go zaktualizować w przypadku takiego problemu ale z tego co widze w necie to aktualizacja nie pomaga.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Na necie widze że można normalnie kulkować BB, jedni robią kulkami drudzy pastą więc dochodzę do wniosku że jest to bez różnicy.
 • Helpful post
  #4
  hacker_ice

  Level 24  
  Owszem kulki czy pasta jest bez różnicy po prostu pastą jest łatwiej bo i tu i tu musisz mieć sito, zwykle przy kulkach używa się takiego który jest tylko dla 1 układu w takim specialnym mocowaniu aby nie tracić kulek.

  Z tego co piszesz to raczej tylko ścieżki poszły, ja zwykle tak mam w 6 Plus że jak przychodzi na dotyk to już leci czasami zasięg i muszę robić BB.
 • Helpful post
  #5
  gsmowiec
  User under supervision
  Najlepiej taka matryca,taki drut i pastą to zrobisz w 2min nie musisz się pierdzelić z kulkami.

  Iphone 6 - Naprawa Braku Zasięgu BASEBAND - Narzędzia

  Link[/code]
 • Helpful post
  #6
  RafalB

  Level 28  
  Kulki wykonujesz z pasty cynowej, sitka/matryce jak z linka wyżej, drogie trochę są ale mam wszystkie od 5s do 7plus, przekonałęm się do nich choć kiedyś hejtowałęm ;)
  Efekt kulkowania z użyciem pasty i sitka:
  Iphone 6 - Naprawa Braku Zasięgu BASEBAND - Narzędzia

  Drut, niestety trudno kupić odpowiedni, ludzie używają drutu z głośniczków od iphone lub drutu wyciągniętego z uszkodzonego silniczka wibracji.
  Osobiście używam oplotu przewodów uFL
  Efekt poniżej:
  Iphone 6 - Naprawa Braku Zasięgu BASEBAND - Narzędzia

  Zielona soldermaska wygląda paskudnie, moje oczy krwawią kiedy widzę to na ciemnym laminacie.
  Kupić można każdy kolor od chinczyka, sugeruje używać kolorów dopasowanych do barwy laminatu :)
  Iphone 6 - Naprawa Braku Zasięgu BASEBAND - Narzędzia
 • #7
  thelukios
  Level 6  
  A takie pytanie jeszcze o drucik :) czy jest ktoś może ze śląska i mógłbym sobie od niego odkupić za symboliczną opłatą tego drucika ;p ew. listem też bedzie ok. Bo mogę zamówić stąd(https://multi-com.pl/,details,id_pr,21666,key,drut-miedziany-nawojowy-do-naprawy-sciezek-0-02-mm-50m,smenu,service_tools.html) ale wyjdzie 40zł to wolałbym komuś troche hajsu dać i niech mi da kilka metrów tego ;p oni tam marży mają ponad 65%, zamówił bym na alliexpress ale czas....
 • #9
  thelukios
  Level 6  
  Jeszcze raz dziękuję osobom powyżej za pomoc :) Wiem że sporo czasu mineło :)))

  Pozdrawiam, temat uznaje za zamknięty :)