Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Splitter + zmniejszenie rozdzielczości

strikexp 21 Gru 2017 20:16 282 12
  • #1 21 Gru 2017 20:16
    strikexp
    Poziom 27  

Potrzebuję zmniejszyć rozdzielczość obrazu na jednym z wyjść splittera, tak aby móc na mniejszym monitorze wyświetlić ten sam obraz co na dużym.
    Czy istnieją jakieś sposoby sprzętowe na taką sztuczkę?
    Zależy mi aby obraz nie był zauważalnie opóźniony w stosunku do oryginału.

0 12
  • #2 22 Gru 2017 11:17
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

I o jakich wyjściach mowa? Jakie gniazda?
    Przy standardowych złączach będzie to niemożliwe. Splitter dosłownie kopiuje sygnał wejściowy na kilka wyjściowych. By mieć różne rozdzielczości musisz podłączyć oba monitory do wyjść karty graficznej osobnymi przewodami, i komputer musi oba monitory poprawnie widzieć.

0
  • #3 22 Gru 2017 18:17
    strikexp
    Poziom 27  

Czyli muszę zastosować dodatkowy komputer, szkoda bo urządzenie musi być tanie.

Złącza jakie miałem na myśli to HDMI i DisplayPort, i to z dużymi rozdzielczościami.

0
  • #5 23 Gru 2017 01:26
    strikexp
    Poziom 27  

Obraz dynamiczny, z komputera lub np odtwarzacza Blu-Ray.
    Monitory mogę dobrać według potrzeb, standardem jest teraz HDMI + displayport. W tym mniejszym mogę zastosować dowolne inne jeśli będzie trzeba.

0
  • #6 23 Gru 2017 11:34
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Istnieją karty graficzne na USB, ale one nie poradzą sobie z wyświetleniem obrazu dynamicznego.
    Musisz więc podłączyć oba monitory (po dowolnych interfejsach video) do źródła.
    Jeżeli będziesz potrzebował, to są na allegro fajne przejściówki z HDMI na VGA, z HDMI na displayport. Właściwie w każdą stronę.
    Do odtwarzacza BR raczej dwóch monitorów nie podłączysz, ale do komputera bez problemu.

0
  • #7 23 Gru 2017 19:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kraniec_Internetów napisał:
    przejściówki z HDMI na VGA

A działają takie? :)
    Kraniec_Internetów napisał:
    Właściwie w każdą stronę

No właśnie, że nie w każdą stronę - a to, że jakieś są, nie znaczy, że działają.
    strikexp napisał:
    Potrzebuję zmniejszyć rozdzielczość obrazu na jednym z wyjść splittera, tak aby móc na mniejszym monitorze wyświetlić ten sam obraz co na dużym

Jakie to monitory, mają Full HD?
    strikexp napisał:
    Monitory mogę dobrać według potrzeb

Ta kup obydwa Full HD i mniejszy monitor sam się dopasuje do rozdzielczości.

0
  • #8 23 Gru 2017 20:03
    strikexp
    Poziom 27  

Monitory mogę zastosować dowolne, prawodpodobnie bedzie to sygnał 4k. Dlatego najchętniej dałbym to na splitter i przejściówkę na VGA. Potrzebuję podglądu co sie dzieje na tym głównym monitorze (na całym!!!). Ale żeby to zobaczyć to musze albo zmniejszyc rozdzielczość sprzętowo, albo użyc drugiego monitora 4k. Niestety monitor 4k kosztuje 1300zł w górę, dlatego szukam sposobu na zmniejszenie rozdzielczości bez obcinania obrazu.

0
  • #9 23 Gru 2017 20:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

strikexp napisał:
    sygnał 4k. Dlatego najchętniej dałbym to na splitter i przejściówkę na VGA

Sygnał 4K przez VGA? - to już Chińczycy tak poszli do przodu, czy mnie coś ominęło?

A te monitory 4K to chyba 50 cali będą? - bo za 1300 to nie wiem ile przekątnej z tym 4K kupisz.
    Jest w ogóle sens 4K za 1500 zł w monitorze komputerowym przy rozdzielczości 22 cale?

0
  • #10 23 Gru 2017 20:37
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

KOCUREK1970 napisał:
    A działają takie?

Konwertery. Działają. Nawet jednej używam od roku jakoś. A kosztowała 10 złotych.
    KOCUREK1970 napisał:
    No właśnie, że nie w każdą stronę - a to, że jakieś są, nie znaczy, że działają

W każdą, i nawet działają. Nie wszystkie bo podróbki bywają różne (np takie gdzie w przejściówce masz 2 złącza ale w żaden sposób ze sobą niepołączone), ale jak wiesz czego szukasz to nie ma problemu z połączeniem.
    Autorze. Na HDMI będzie ciężko, bo sam standard ma zabezpieczenie przeciwko wykradaniu sygnału mającego trafić gdzie indziej. Natomiast VGA i DVI nie mają. Tutaj, jeżeli będziesz miał rozdzielacz na z jednego VGA na dwa to powinno dać radę. Nie wiem natomiast jak działa połączenie HDMI->konwerter HDMI/VGA->rozdzielacz na 2 VGA->do monitorów.

0
  • #11 23 Gru 2017 21:44
    strikexp
    Poziom 27  

KOCUREK1970 napisał:

Jest w ogóle sens 4K za 1500 zł w monitorze komputerowym przy rozdzielczości 22 cale?

Nie ma, dlatego nie chcę kupować takiego monitora.
    Mam sobie sygnał 4k, powiedzmy z komputera, ewentualnie odtwarzacza Blue-Ray itp. Ale sygnał idzie na duży wyświetlacz, a ja potrzebuję go podejrzeć (niekoniecznie w tak dobrej jakości) na innym komputerze.
    Gdyby to był jakiś sygnał VGA, to nie byłoby problemu. Mógłbym normalnie przechwycić sygnał jako wejście video.
    Jednak 4k idzie przez DisplayPort lub HDMI, muszę jakoś wpiąć sie do tego sygnału przez splitter i ograniczyć rozdzielczość. Wszystko za pomocą jakichś przejściówek.

0
  • #12 23 Gru 2017 22:20
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39