Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32 f103 Nucleo HAL trudność z pomiarem ADC

kacpus123 21 Gru 2017 20:23 588 1
  • #1 21 Gru 2017 20:23
    kacpus123
    Poziom 3  

Witam Was Koledzy,
    mam problem z pomiarem ADC na mojej płytce Nucleo. Wykorzystuję bibliotekę HAL.

Posiadam belkę tensometryczną, której sygnał wzmacniam wzmacniaczem a następnie chce go przerobić za pomocą przetwornika, który znajduje się na płytce z sygnału analogowego na cyfrowy i odkształcenie belki obserwować w STMSTUDIO. Prosiłbym Was o pomoc bo albo ja coś mam źle w kodzie albo czegoś nie konfiguruje ale cały czas widzę w STMSTUDIO sygnał o wartości 0 czyli nic.

Sygnał ze wzmacniacza wpinam pod PIN A0 na płytce.

Załączam screeny kodu.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest mi to potrzebne do pracy inżynierskiej.

STM32 f103 Nucleo HAL trudność z pomiarem ADCSTM32 f103 Nucleo HAL trudność z pomiarem ADCSTM32 f103 Nucleo HAL trudność z pomiarem ADC

0 1
  • #2 21 Gru 2017 20:43
    Steryd3
    Poziom 32  

Z STM32CubeMX kilka razy coś robiłem i choć wielkim specem od bibliotek HAL nie jestem to na oko widać, że po tych trzech zrzutach ekranu prezentujące dwa kawałki kodu i sam program do jego generacji wiele wywnioskować się niestety nie da.
    Najlepiej dodaj cały kod wtedy będzie można rzucić okiem na coś konkretnego.
    Ja np. kiedyś generując kod w w CubeMX miałem mega problem z ruszeniem obsługi bodaj UARTA...okazało się, iż gdzieś w opcjach wybierało się czy generator kodu ma generować obsługę peryferiów do jednego czy do osobnych plików. Okazało się, iż bodaj przy generacji do osobnych wszystko działało zaś do jednego nie, bo tego ktoś chyba zapomniał dopisać. Nie wiem czy to poprawili. Z resztą cała koncepcja bibliotek HAL mimo, że dobra z uwagi na teoretycznie łatwiejszą przenoszalność kodu i szybkość startu z projektem jest trochę jak dla mnie "kanciasta" w użyciu a sam program CUBE mam wrażenie, że jeszcze dalej jest w fazie rozwojowej.

0
  Szukaj w 5mln produktów