Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMPLIFIER SN-308AC USB SD MMC - Podłączenie pod TV

Socinho 22 Gru 2017 08:31 699 15
  • #1 22 Gru 2017 08:31
    Socinho
    Poziom 3  

Witam,
    jako, że mieszkam w bloku i super nagłośnienie nie jest mi potrzebne zdecydowałem się na zakup tego podanego niżej cuda.

AMPLIFIER SN-308AC USB SD MMC MP3 FM 2x300W! FV (Zasilanie 220-240V lub 12DC,2 kanalowy,Wejście czincz)

Po podłączeniu kolumn i sprawdzeniu z pendrive'a okazało się, że sprzęt działa. Niestety podczas próby podłączenia pod tv dźwięku brak. Posiadam telewizor marki samsung ue49k6300. W opisie produktu pisze:
    HDMI 3
    USB 2
    Wejście komponentowe (Y/Pb/Pr) 1
    Wejście kompozytowe (AV) 1 (w użyciu jako komponentowe Y)
    Ethernet (LAN) 1
    Słuchawki Nie
    Wyjście audio (minijack) Nie
    Wyjście audio cyfrowe (optyczne) 1
    Wejście RF (sygnał telewizji naziemnej/kablowej) 1 / 1 (w użyciu jako naziemne)
    Wyjście zewn. (RS-232C) Nie

Teraz pytanie, czy musze koniecznie kupować przejściówke optical-cincz, czy da rade podpiąć się pod hdmi arc? W sklepie elektronicznym widziałem przejściówkę z cincz na hdmi. Jest sens wydawać pieniadze na tą przejściówkę, czy lepiej sobie darować. Jestem laikiem w tym temacie więc bardzo dziękuję za pomoc.

0 15
  • #2 22 Gru 2017 08:50
    romeok01
    Poziom 35  

Telewizor ma tylko wyjście cyfrowe dźwięku, więc można zastosować tylko konwerter optical-chinch.

0
  • #3 22 Gru 2017 08:57
    Polon_us
    Poziom 40  

Socinho napisał:
    czy da rade podpiąć się pod hdmi arc?

Jak? Przecież to urządzenie nie ma gniazda HDMI.
    Socinho napisał:
    koniecznie kupować przejściówke optical-cincz,

Nie przejściówkę, a konwerter DAC.
    To jedyna droga uzyskania dźwięku z TV w tym urządzeniu.

I tak na uboczu ...
    Jak ten wzmacniacz ma moc 2x300W to cytując klasyka " Jedzie mi tu czołg ... " :)
    Bez urazy :)

0
  • #4 22 Gru 2017 10:42
    Socinho
    Poziom 3  

Czy Coś takiego da radę?

Konwerter audio DAC Toslink Spdif Coaxial Cinch RCA KD4

0
  • #5 22 Gru 2017 11:53
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę podać konkretny adres do strony z tym urządzeniem lub numer aukcji, jeśli to Allegro.

0
  • #7 22 Gru 2017 12:20
    Polon_us
    Poziom 40  

Wygląda OK. Można kupować.

1
  • #8 22 Gru 2017 21:56
    Socinho
    Poziom 3  

Polon_us napisał:
    Wygląda OK. Można kupować.

Tak więc zakupiłem, wszystko działa jak należy. Bardzo Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę.

0
  • #9 23 Gru 2017 19:11
    Socinho
    Poziom 3  

Jednak pojawil sie kolejny problem. Mianowicie, kiedy wlaczam dekoder oraz tv dzwiek jest bardzo slaby. W menu tv znalazlem opcje diagnostyka dzwieku. Dzwiek z glosnikow byl kilka razy glosniejszy. Niestety, nawet kiedy odpalam sam tv aby obejrzec film z pendrive aby odtwarzac dzwiek z amplitunera musze wlaczyc dekoder. Czy to wina dekodera czy mam zle gdzies podlaczone kable? Tv mam z vectry, dekoder z nagrywarka hd.. Podlaczenie po tv za pomoca hdmi.

0
  • #10 24 Gru 2017 00:52
    Polon_us
    Poziom 40  

Socinho napisał:
    wszystko działa jak należy.

Przy jakim połączeniu wszystko działa?
    Socinho napisał:
    nawet kiedy odpalam sam tv aby obejrzec film z pendrive aby odtwarzac dzwiek z amplitunera musze wlaczyc dekoder.

Czy dobrze rozumiem, dekoder musi być włączony, aby dźwięk z pendrive był słyszalny w wzmacniaczu?
    Pendrive podłączony do telewizora?

W miarę możliwości proszę zamieścić zdjęcie połączeń.

0
  • #11 24 Gru 2017 09:26
    Socinho
    Poziom 3  

Zdjęcie SAM_4346 dotyczy podłączenia do tv.
    Zdjęcie SAM_4339 dotyczy podłączenie dekodera pod tv
    Zdjęcie SAM_4342 dotyczy menu głośności w tv. (jeżeli kliknę w "telewizyjny odbieram głos zarówno przez głośniki jak i telewizor.
    Zdjęcie SAM 4345 dotyzy dźwięku w Vectrze. Mogę zaznaczyć stereo lub przestrzenny. Nie zauważyłem różnicy.

https://filmy.elektroda.pl/98_1514103710.mp4

Załączam filmik z diagnostyki dzwięku w telewizorze. Różnica w odbiorze jest duża. Taki właśnie głos jak w/w filmiku uzyskuję, gdy podłączam pendrive pod amplituner.

Pendrive jest podpięty tak jak na zdjęciu do tv. Aby odtworzyć z niego muzykę, włączam tv, amplituner i cisza. Dopiero po włączeniu dekodera vectry mi działaja głośniki.

0
  • #12 24 Gru 2017 18:17
    Polon_us
    Poziom 40  

Jest to co najmniej dziwne, żeby uzyskać dźwięk z pendrive to trzeba włączyć dekoder ...

Niech kolega sprawdzi ustawienia HDMI-CEC w telewizorze i wyłączy je o ile są włączone.
    To samo dotyczy dekodera.
    Nie wiem, jaki to model TV - HDMI-CEC ma różne nazwy w zależności od producenta np. LG - SimpLink, Samsung - Anynet.

Po zmianie ustawień HDMI wskazane jest odłączyć sprzęt od sieci zasilającej na parę minut.

0
  • #13 25 Gru 2017 13:23
    Socinho
    Poziom 3  

W telewizorze wylaczylem funkcje hdmi cec, natomiast w dekoderze vectry takowej nie znalazlem. Nie zmienilo to dotychczasowego problemu. Dziwi mnie tez, ze pilot vectry mi zmienia funkcje w amlitunerze. Przycisza glosnosc, przelacza np na radio, zwieksza basy. Robi sie tak gdy np czytam telegazete i przerzucam strony na dol. Amplituner niczym nie jest podlaczony z dekoderem vectry.

0
  • #14 25 Gru 2017 16:15
    Polon_us
    Poziom 40  

Socinho napisał:
    Dziwi mnie tez, ze pilot vectry mi zmienia funkcje w amlitunerze.

To oznacza, że HDMI-CEC w dekoderze jest nadal włączone. Proszę podać model dekodera.
    Socinho napisał:
    Amplituner niczym nie jest podlaczony z dekoderem vectry.

Jest połączony poprzez TV.
    Polon_us napisał:
    Po zmianie ustawień HDMI wskazane jest odłączyć sprzęt od sieci zasilającej na parę minut.

Kolega to zrobił? Wbrew pozorom jest to bardzo ważne.

0
  • #15 25 Gru 2017 19:14
    Socinho
    Poziom 3  

Arris HMC4120. Tak, zrobilem wedlug polecenia.

0
  • #16 26 Gru 2017 05:13
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, nie mogę znaleźć instrukcji tego dekodera.

Ale nie wydaje się to teraz istotne, bo zdałem sobie sprawę, że wzmacniacz nie ma przecież gniazd HDMI.
    W moim uprzednim wpisie, w chwili pomroczności, napisałem, że sterowanie idzie poprzez telewizor - w domyśle poprzez HDMI.

Zaczynam powoli wymiękać ...

Czy kolega mógłby zrobić próbę działania tego konwertera z fizycznie odłączonym przewodem HDMI od dekodera?

- sprawdzić poziom dźwięku - pendrive
    - sprawdzić wpływ pilota dekodera na wzmacniacz

0