Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fenton - podłączenie głośników Fenton DJ Monitor Speakers do wzmacniacza (jak?)

Michoko 22 Gru 2017 15:06 531 2
  • #1 22 Gru 2017 15:06
    Michoko
    Poziom 4  

witam kupiłem zestaw do karaoke na stronie do tego przeznaczonej by się trochę pobawić w sylwestra. otrzymałem wzmacniacz marki auna, 2 mikrofony oraz 2 głośniki marki Fenton problem w tym że nie wiem jak podłączyć kabel 2x1.5mm2 załączony w zestawie do wzmacniacza. nie mam żadnego pomyslu jak można by było taki kabel podłączyć do gniazda wzmacniacza, bo znajdują się tam jakieś dziwne wejścia, nigdy ich wcześniej nie widziałem, ogólnie to zielony jestem w sprawach z nagłośnieniem :/ zamieszczam zdjęcia wejść głośników i wzmacniacza, może wy wiecie jak to zrobić?

0 2
  • #2 22 Gru 2017 16:06
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Michoko napisał:
    nie wiem jak podłączyć kabel 2x1.5mm2 załączony w zestawie do wzmacniacza.

A ile sposobów sobie możesz wyobrazić?

Michoko napisał:
    nie mam żadnego pomyslu jak można by było taki kabel podłączyć do gniazda wzmacniacza, bo znajdują się tam jakieś dziwne wejścia, nigdy ich wcześniej nie widziałem,

Zwykłe zaciski. Luzujesz główkę (kręcac w lewo), owijasz w szczelinie pod poluzowaną główką odizolowany koniec żyły, dokręcasz.

Michoko napisał:
    może wy wiecie jak to zrobić?

Tak - zespoły głośnikowe masz dwa. Czarny zacisk lewego łączysz z lewym czarnym zaciskiem wzmacniacza (literka L), czerwony z lewym czerwonym. Analogicznie prawy zespół głośnikowy (zaciski po stronie oznaczonej literką R).
    Zanim zasilisz wzmacniacz sprawdź dokładnie czy nie zrobiłeś gdzieś zwarcia (o to łatwo gdy końce żył nie są oblutowane - po zdjęciu izolacji trzeba "miotełkę" skręcić palcami). Nie odizolowuj więcej żyły niż potrzeba.
    W zespole głośnikowym żyłę wsuwasz do otworu po naciśnięciu ryflowanej dźwigienki.

0
  • #3 22 Gru 2017 18:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Możnaby jeszcze założyć wtyczki tzw. "bananki" - od strony wzmacniacza.
    Lecz czytając wpis autora tematu, mam wątpliwości, czy podoła temu zadaniu :)

0