Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sync-On-Green jak uzyskać sam sygnał G?

w@mpir 11 Sie 2005 13:53 1149 5
  • #1 11 Sie 2005 13:53
    w@mpir
    Poziom 18  

Mam problem walcze nad adapterem RGB -> VGA . Do dyspozycji mam sygnały R(Red) G(Green)+Sync. i B(Blue) Odseparowałem synchronizacje przy pomocy układu LM1881N. Ale na G nadal jest za wysoki poziom sygnału i na monitorze który nie obsługuje SoG zamiast koloru czarnego mam zielony i wogóle wszystkie kolory są nie takie jak powinny. Szukam jakiegoś rozwiązania (filtra lub układu który na wejściu miał by sygnał G+Sync a na wyjściu G)

Przepraszam za nie fachową terminologie i może nie do końca jasno wyjaśniłem ale dopiero się ucze.

0 5
  • #2 13 Sie 2005 17:03
    w@mpir
    Poziom 18  

Do czego to doszło aby samemu sobie na forum odpowiadać. Układ scalony który potrafi oczyscić sygnał video z synchronizacji to EL8102, EL8103, lub starszy HFA1103, lub ewentualnie potrójny EL8302. We wtorek sprawdze czy któryś z nich można kupić w moim małym miasteczku Suwałkach i ciekawe ile bedzie kosztował.

0
  • #3 13 Sie 2005 17:57
    lechoo
    Poziom 39  

Jeśli masz wydzielone sygnały synchronizacji H i V to spróbuj wysterować nimi klucz analogowy włączony w szereg z sygnałem G, aby wycinał synchronizację z sygnału użytecznego.

0
  • #4 14 Sie 2005 01:34
    w@mpir
    Poziom 18  

lechoo a czy mógłbyś mi podesłać jakis schemat który by coś takiego realizował e-mail: acid_xxx(malpa)interia.pl . Bo ja nie jestem jakims zaawansowanym elektronikiem. Dopiero się ucze.

0
  • #5 17 Sie 2005 11:21
    w@mpir
    Poziom 18  

A jednak okazało się że w swoim mieście nie kupie żadnego z tych układów które potrafią oczyścić sygnał video z synchronizacji.
    Dlatego czekam sugestje, schematy mile widziane.
    A może są jakieś polskie mniej egzotyczne odpowiedniki układu EL8102??

0
  • #6 18 Sie 2005 00:57
    w@mpir
    Poziom 18  

Znalazłem opis uklładu el8102. Jest to zasilany pojedyńczym napięciem 5V+ wzmacniacz operacyjny (500MHz) z wyjściem typu (co by to nie znaczyło) rail to rail. I teraz zachodzi pytanie jakie znacie podobne wzmacniacze operacyjne dotępne w waszych sklepach z podzespołami elektronicznymi. Czekam na sugestje/

0
  Szukaj w 5mln produktów