Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnością

22 Gru 2017 19:12 834 35
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam problem z nowo złożonym komputerem. Dotyczy on małej ilości fpsów w grach. Dla przykładu: w CS:GO fpsy na automatycznych ustawieniach graficznych osiągały niecałe 120 (mapa de_nuke) . W menu miałem około 150-200 fpsów (gdzie przy dużo gorszym starym komputerze osiągało spokojnie dużo więcej). Po zmianie ustawień na minimalne fpsy spadły do około 60. Komendy do fps_max oczywiście ustawiałem na wartość zarówno 0 jak i 9999999. Nie wiem czego może być to przyczyną. Dodatkowo stwierdzam że pomimo dysku ssd m2 zamontowanego w komputerze nie działa on jakoś mega płynnie a programy i wszystko inne nie wczytują się błyskawicznie.
    Parametry obecnego komputera daje z programu cpu-z:
    Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnością1.jpg Download (84.31 kB) Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnością2.jpg Download (57.34 kB) Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnością3.jpg Download (58.22 kB) Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnością4.jpg Download (55.38 kB) Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnością5.jpg Download (53.95 kB)

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
  • Poziom 25  
    Zasilacz?
    Sprawdź czy omyłkowo nie włączyłeś synchronizacji pionowej w CS:GO (ogólnie strasznie kapryśna gra).
    Spróbuj w parametrach uruchamiania (steam--->ppm na CS--->właściwości ---> launch properties/uruchamianie zaawansowane) dopisać:

-nod3d9ex -high -threads 12

Przy innych tytułach masz podobne problemy?
  • Poziom 27  
    A może byś łaskawie sprawdził czy problem występuje tylko w tej jednej grze czy także innych?

Jak wyglądają temperatury?
  • Poziom 43  
    Te gry pewnie nie mają pojęcia co zrobić z twoją wypasioną maszyną ;) Zdurniały. Nie wiem dlaczego ale bardzo często CS:GO działa gorzej na wypasionych maszynach niż na średniakach. Pewnie jako masowa gra jest optymalizowana pod przeciętne komputery.

Spróbuj BIOS uaktualnić. Zmień sterowniki grafiki. Ale tu to wygląda na problem z grą (bo ona problematyczna jest). Może jeszcze do profili zasilania zajrzyj czy jakiś oszczędny nie jest włączony.
  • Poziom 10  
    W League of legends fpsy też sięgają 60-80. Bios jest uaktualniony, sterowniki też dzisiaj instalowałem. Te profile zasilania gdzie mogę sprawdzić? I w jaki sposób mam przetestować czy wszystko jest tak jak być powinno z tymi fps-ami?
  • Poziom 27  
    Zobacz jeszcze czy w czasie gry taktowanie procesora oraz rdzenia i pamięci karty jest takie jak być powinno, nie zaś zaniżone. Sterowniki do karty oczywiście zainstalowane najnowsze?

@310artur

Po co takie dziwne rzeczy piszesz? Przy tym procesorze powinien spokojnie mieć 200 FPS.
  • Poziom 43  
    Wiesz ile było tu już tematów o CS:GO? Ile osób przesiada się ze słabej karty na potężną i nie ma żadnego przyrostu FPS a w zamian albo spadki albo lagi? Dziwne nie dziwne ale wydaje się prawdziwe.

Może więc inaczej. Pobierz i uruchom HWiNFO 64bit. Uruchom HWiNFO w trybie sensor only. Zminimalizuj niech sobie monitoruje. Uruchom gre i rozegraj jedną grę. Tak żebyś typowe akcje w grze wykonał. Po tym przejdź do HWi i zrób screen wszystkiego. Spodziewam się że ze sprzętem będzie wszystko OK ale przynajmniej zobaczymy czy cokolwiek gra obciąża na 100% żeby limity mogły się pojawić.
  • Poziom 14  
    Procesor się nudzi ? Temperatura dysku chyba za wysoka. Z timingami coś nie tak, trfc 525? Zegar pamięci 1500MHz? I uważaj na wentylator CPU.
  • Poziom 27  
    Przy takiej temperaturze dysku nie dziwię się, że nie działa on tak szybko jak powinien.

@lazania to zupełnie normalna wartość tego timingu.
  • Poziom 30  
    Przy takim sprzęcie to wszystkie ustawienia video w CS daj na maksymalne a i tak powinno być z 300FPS, widzę że masz win10 więc tam też trzeba powyłączać xbox DVR i wypróbować tryb GRY jakie przyniesie efekty.
    Dyski sprawdź programem AS SSD czy wyniki nie odbiegają od tych zamieszczonych w internecie.
    W menedżerze urządzeń wszystko w porządku bez żółtych ostrzeżeń?
    Opcje zasilania ustaw Wysoka wydajność.
  • Poziom 43  
    Piterixos napisał:
    Po co takie dziwne rzeczy piszesz? Przy tym procesorze powinien spokojnie mieć 200 FPS.

Jak wspomniał Artur → te 2 gry wałkujemy od dawna na forum i na super-sprzętach mają niskie FPSy. To są tytuły dziwnie utylizujące zasoby ...
    Piterixos napisał:
    Przy takiej temperaturze dysku nie dziwię się, że nie działa on tak szybko jak powinien.

To musi być jakieś przekłamanie.
    @Luq333 Do sprawdzenia.
  • Poziom 10  
    Też się zaniepokoiłem tymi temperaturami dysku, lecz jest to dysk m2 więc nie wiem w jaki sposób mogę te temperatury znieść. Co polecacie sprawdzić/zrobić?

Dodano po 16 [minuty]:

Wyniki z AS SSD.
    Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnościąASSSD1.jpg Download (82.84 kB) Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnościąASSSD2.jpg Download (82.81 kB)
    Przy sprawdzaniu Acc.time wyskoczył błąd "Could not open device: \\.\PHYSICALDRIVE0"
  • Poziom 41  
    Na SSD trzeba zamontować radiator a najlepiej radiator i nawiew z wentylatora- lub sam wentylator.

Co do FPSów - masz inne bardziej wymagające gry? Jak 3dmark się zachowuje? Jakie wyniki?

Co do samego CS/lol to trzeba by w profilach gier wymusić maksymalną wydajność na grafice w panelu sterowania nvidii lub nvidii inspectorze.
  • Poziom 10  
    3dmark wyświetla przy teście "We recommend disabling G-SYNC before you run the benchmark." Dziwne bo z tego co wiem BenQ ZOWIE nie ma g-synca. Może właśnie to jest problemem?
  • Poziom 43  
    Prawidłowy wynik. Może trzeba inny OS potestować...?
  • Poziom 10  
    Myślisz że to może być wina win 10?
  • Poziom 25  
    daminek1234 napisał:
    Zasilacz?
    Sprawdź czy omyłkowo nie włączyłeś synchronizacji pionowej w CS:GO( ogólnie strasznie kapryśna gra).
    Spróbuj w parametrach uruchamiania(steam--->ppm na CS--->właściwości ---> launch properties/uruchamianie zaawansowane) dopisać:

-nod3d9ex -high -threads 12

Przy innych tytułach masz podobne problemy?

Nie dałeś informacji to zapytam. Dodałeś te parametry?
  • Poziom 43  
    Luq333 napisał:
    Myślisz że to może być wina win 10?

Przecież to "dziecko-noworodek" - co chwila coś się psuje w tym.
    Sprawdź inny OS jak masz jak.
    ps. Z W10 jakeś "wykresiki" z OCCT GPU test zamieść.
    Zamieść screen główny z GPU-Z po wykonaniu testu z pod [?] - (znaku zapytania).
  • Poziom 30  
    Sprawdź dokładnie co zrobił ten Magician ?
    W menedżerze urządzeń sprawdź dysk czy działa na sterownikach systemowych czy od samsunga ?
    Musisz się pozbyć tego błędu w Acc.time "Could not open device: \\.\PHYSICALDRIVE0"
  • Poziom 10  
    Ściągnąłem firmware z samsung magician i z tej stronki z filmiku ściągnąłem samsung nvm express driver 2.3 i zainstalowałem, tylko instalacja przebiegała trochę inaczej niż na filmiku i nie mam na dysku żadnych plików żeby podmienić sterowniki.
  • Poziom 25  
    Czy moje pytania są przezroczyste czy jak?
  • Poziom 43  
    Ja prosiłem OCCT GPU! test - z zakładki GPU.
    Prosiłem test z pod znaku zapytania na zakładce głównej GPU-Z, nie na Sensors.
    O wszystko to prosiłem jak widać celowo.
    Co ciekawe OCCT nie wykrywa poprawnie taktowania GPU,
    dlatego prosiłem o 1wszą zakładkę GPU-Z - aby zobaczyć, jaki w ogóle sterownik używasz.
    Usuń obecny za pomocą DDU i zainstaluj zupełnie inny. Po tym reboot i test wydajności CS.
  • Poziom 10  
    @daminek1234 to nie kwestia tych komend,
    @safbot1st nie mogę zrobić testu z gpu bo po paru sekundach pokazuje mi że test przerwany przez użytkownika.
    Test z GPU-Z:
    Awaria Mała ilość fpsów- problem z wydajnościąrenderte..2.gif Download (26.33 kB)

O dziwo teraz wszystko nagle zaczęło działać tak jak powinno, fpsy są takie jakie być powinny a odpaliłem tylko msi afterburner i lola żeby sprawdzić jak się sprawy mają. Czy w teście z GPU-Z wszystko jest w porządku i można powiedzieć że problem zniknął?