Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik tsm -1 wiertarka wsd 16 a2

patrykyhs 22 Gru 2017 20:34 843 5
  • #1 22 Gru 2017 20:34
    patrykyhs
    Poziom 3  

Witam. Witam wszystkich, jestem tu nowy i zaczynam przygodę z elektroniką. Mam problem z podłączeniem wiertarki WSD 16 A2. Wiertarka przed kupnem sprawnie pracowała. Lecz gdy ją przywiozłem przestała działać, problem ze stycznikiem tsm-1. Nie załącza się, lecz sprawdzałem ją multimetrem. Podłączyłem do prądu jednofazowego cewkę i się załączała. A jak podłączę trójfazowy to nic się nie załącza.
    POMOCY POMOCY.

0 5
  • #2 22 Gru 2017 20:51
    Andychab
    Poziom 27  

Witam.
    Podłączając wiertarkę według załączonego schematu -urządzenie musi działać. Do sprawdzenia styk pomocniczy włącznika termicznego PT oraz bezpiecznik 2A. Miernik i do dzieła !
    Pozdrawiam

0
  • #3 23 Gru 2017 07:31
    patrykyhs
    Poziom 3  

Czyli mam sprawdzić bezpiecznik 2a w styczniku ?? Muszę stycznik rozebrać ?? Czy jak ?? Gdzie się znajduje ?

Dodano po 17 [minuty]:

Bo jak podłącze te trzy fazy a on się nie załącza to to prąd nie dochodzi do silnika a jak nacisnę przycisk do włączenia to wybija bezpieczniki w domu .

0
  • #4 23 Gru 2017 09:47
    vcc
    Poziom 33  

Kolego masz schemat, jak nie potrafisz go rozczytać to i z podpięciem sobie nie poradzisz a to podłączenie to 5 min

0
  • #5 23 Gru 2017 10:17
    patrykyhs
    Poziom 3  

Podłączone jest chyba dobrze bo wcześniej pracowała i wszystko było ok
    A teraz nawet się nie załącza stycznik

Dodano po 2 [minuty]:

I pytanie teraz takie bo kolega wyżej napisał że występuje tam jakiś bezpiecznik A2 i styk pomocniczy włącznika termicznego mógłby mi to ktoś bardziej rozjaśnić Proszę o pomoc pozdrawiam

1
  • #6 26 Gru 2017 21:39
    and61
    Poziom 26  

W szafce sterowniczej wg schematu m.in znajdują się 3 bezpieczniki 40A i 1 bezpiecznik 2A ( od sterowania) . Cewka stycznika dostaje fazę poprzez bezpiecznik, stop , start.
    Po rozdzieleniu na PE i N , neutralny poprzez styk pomocniczy włącznika termicznego (potocznie zwanego termikiem) podłączony jest do drugiego końca cewki stycznika. Brak przejścia na stykach kasuje się przyciskiem resetu na termiku

Wskazówkę co należy zrobić już napisał Andychab

0
  Szukaj w 5mln produktów