Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 2001 2,4 benzyna + gaz; gaśnie po odpaleniu

22 Gru 2017 22:32 1338 7
  • Poziom 8  
    Hej. Po odpaleniu samochód gaśnie. Odpala bardzo dobrze, ale trzeba dodać gazu żeby nie zgasł. Czasem w trakcie jazdy mimo dodania gazu samochód "nie idzie". Na desce rozdzielczej pojawia się żółta kontrolka "check" od silnika. Byłem z tym u trzech mechaników, ale żaden nie wie co to może być, chociaż samochód był podłączany do komputera. Dodam, że zaczęło się to dziać po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów i odmy. Mechanik twierdzi że nic się nie da z tym zrobić, chcociaż tłumaczyłem mu że tego wcześniej nie było. Może ktoś wie co może być nie tak?
  • Poziom 28  
    Maly Pioter napisał:
    Może ktoś wie co może być nie tak?

Nieszczelność w układzie dolotowym.
  • Poziom 8  
    Chodzi tutaj o kolektor ssący? Bardzo nie wiem gdzie tego szukać.
  • Poziom 9  
    Ja bym szukał właśnie w okolicach odmy, moje bmw również się dusiło i gasło po odpaleniu, powód - nieszczelna odma :wink:
    Nie wiem jak jest w audi, ale skoro robiłeś odmę, możesz spojrzeć czy gdzieś nie ma lewego powietrza (charakterystyczny dźwięk syczącego powietrza) :wink:
  • Poziom 28  
    Maly Pioter napisał:
    zaczęło się to dziać po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów i odmy.

Źle założona uszczelka będzie powodowała gaśnięcie samochodu,nierówną pracę silnika.
    Maly Pioter napisał:
    Na desce rozdzielczej pojawia się żółta kontrolka "check" od silnika. Byłem z tym u trzech mechaników, ale żaden nie wie co to może być, chociaż samochód był podłączany do komputera.

Zmień mechaników.Podjedź do kogoś kto ma porządny sprzęt i potrafi z niego korzystać.
  • Poziom 2  
    2.4 +LPG gaśnie ale tylko wtedy gdy jest na dworze b.gorąco jak jest zimny to pali na dotyk. Jak gorąco to jena noga na hamulec druga na pedał gazu i lekkie przy gazowanie i pali. Błędy VAG brak.
  • Poziom 28  
    sidi2pl napisał:
    Błędy VAG brak.

Diagnozowanie samochodu nie polega tylko na sprawdzeniu błędów.Należało by jeszcze
    sprawdzić parametry silnika (czujników).
  • Poziom 2  
    mechanik stwierdził wstępnie, że to może być pompa paliwowa. Skoro samochód na benzynie odpala bez problemu. LPG tylko jak jest upał !