Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Spawarka inwertorowa EGA MMA-205 IGBT - identyfikacja elementów

22 Gru 2017 23:23 1281 18
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich, trafiła do mnie wyżej wymieniona spawarka do naprawy. Spalony MOSFET zaraz za mostkiem, który pociągnął za sobą elementy C04 i R013. Bardzo proszę o jakiś schemat lub jeśli ktoś ma taką samą o identyfikację tych elementów, z góry dziękuję.
  • Poziom 12  
    Tak zgadza się UC3842B
  • Poziom 12  
    Siedzi między pierwszą a drugą nogą trafka w szeregu z diodą d02.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Dla pewności wymień jeszcze UC3842 i sprawdź czy nie masz zwarcia między masą a bramką mosfeta ( po wylutowaniu uszkodzonego tranzystora ) zwarta może być jeszcze zenerka w tym obwodzie.
  • Poziom 12  
    Kolego miałeś rację tranzystor 4N90C po wylutowaniu jest dobry zwarcie robiła zenerka D012 tylko jaką ona ma wartość. :(
  • Poziom 12  
    Ok kompletuję części jak wszystko będę miał dam znać co i jak dzięki kolego master250 za pomoc :please: :please: :please:
  • Poziom 12  
    Witam po wymianie wszystkich elementów i do tego znalazłem jeszcze spalony opór R010 po jego wymianie dalej zero reakcji :(
  • Poziom 12  
    To właśnie R010 22R wymieniłem go bo był spalony ale niestety dalej nie rusza. Siedzi między małym trafem a radiatorem na 4 zdjęciu widać go.
  • Poziom 12  
    Napięcie faluje między 12 a 14 V.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Już nie pamiętam czy sprawdzałeś, ale upewnij się czy masz dobry rezystor pomiędzy 6 uc3845 a bramką tranzystora kluczującego i sprawdź czy nie ma zwarcia po stronie wtórnej przetwornicy
  • Poziom 12  
    Tam jest smd 220 uwalony jest, szukam nowego.

Dodano po 24 [minuty]:

Kolego strzał w 10 po wymianie 22 R między 6 a bramą tranzystora spawarka ożyła jutro zobaczę jak spawa i napisze ci w życiu bym nie powiedział że ten opór jest walnięty dzięki za pomoc.
  • Poziom 12  
    Spawarka działa prawidłowo dzięki serdeczne kolego za pomoc. :D Temat uważam za zamknięty.