Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat - po podłączeniu anteny nie ma sygnału, kanałów

świetlikowa 23 Dec 2017 00:15 18609 13
 • #1
  świetlikowa
  Level 2  
  Witam,

  kilka dni temu kupiłyśmy z mamą telewizję w Cyfrowym Polsacie. Podłączyłyśmy dekoder, zamocowałyśmy antenę i przyszedł czas na instalowanie kanałów i ustawienie anteny.
  Niestety opcja umożliwiającą sprawdzenie sygnału jedyne co pokazuje to czarny ekran. Nawet 0% nie widnieje, o instalowaniu kanałów nie wspomnę. Nie mam też bladego pojęcia jak powinna być ustawiona antena względem stopni podanych na niej.
  Od razu zaznaczam, że temat dotyczy dwóch kobiet także proszę prosto, zwięźle i na temat, bo fachowe zwroty są mi obce :) a fachowca tym bardziej chciałabym uniknąć, bo nie jest to najtańsza usługa.
  Dodam, że kabel był podłączony bezpośrednio od anteny do dekodera, więc na pewno nie jest to jego wina, bo jest on nowy.
 • #2
  sSmall
  Level 20  
  Witam, telefon i na tel można ustawiać. Ale dla oszczędzenia czasu i nerwów proponuje kogoś wezwać od anten.
 • #3
  nomudrek
  Level 36  
  Proponuję przeczytać artykuł o ustawianiu anteny satelitarnej, jest dokładnie opisane co i jak zrobić by ustawić antenę. Z tyłu anteny znajduje się skala gdzie trzeba ustawić wskaźnik tak aby wskazywał około 32, dalej znajdujemy południe i przesuwamy antenę aby wysięgnik konwertera tworzył z południkiem kąt 13* co odpowiada położeniu satelity Hotbird 13*, na którym nadaje Cyfrowy Polsat, jeśli maszt anteny jest w pionie do ziemi to po włączeniu tv i dekodera powinien pojawić się obraz. Dalsze postępowanie jest opisane w instrukcji obsługi.
  http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/instrukcja_montazu.cp
  http://www.aval.com.pl/index.php?instalacja-satelitarna
 • #4
  LeDy
  Level 43  
  To będzie ciekawy temat :D :D jak dwie amatorki wzięły się za zakładanie anteny.
  Jak dobrze poskładane to w dekoderze ustawić przeszukiwanie ręczne i od kierunku południowego w lewo-prawo -góra-dół i będzie.
 • #5
  świetlikowa
  Level 2  
  a może polecicie coś do pomiaru położenia względem anteny ?
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  PiotrPitucha
  Level 33  
  Witam
  Odradzam samodzielne ustawianie anteny, przesunięcie anteny o 1 stopień spowoduje kompletny zanik sygnału i to w obu płaszczyznach, nawet silniejsze dociągnięcie nakrętki w już ustawionej antenie może spowodować zanik sygnału.
  Miernik można kupić za kilkadziesiąt złotych, ale powie on o tym czy jest sygnał czy też go nie ma, co dla osoby niezbyt wprawionej będzie problemem, bo satelity mamy ustawione co około 3 stopnie i po pierwszym zachwycie że jest sygnał nastąpi pytanie, ale na jakim satelicie?
  Dekoder Polsatu jest wyjątkowo wredny do ustawienia, paski sygnału pokazują się z lekkim opóźnieniem i w chwili gdy wyświetli się dobry sygnał jesteśmy zwykle już poza optymalną pozycją.
  Nie odstraszam, miałem sytuacje w których przykręcona na oko antena okazywała się być ustawiona optymalnie :) , ale ustawiałem z pewnością ponad 1000 anten, jeśli po pół godzinie nie znajdziecie sygnału to polecam fachowca.
  Wesołych świąt
  Ps. Miernik wskazówkowy nazywa się SatFinder, kiedyś były w Lidlu z cenie koło 30zł, do niego należy się zaopatrzyć w dodatkowy kawałek kabla ( dwa metry starczy) i dwa wtyki F.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  LeDy
  Level 43  
  Jak zwał tak zwał. Lepszy rydz niż nic czyli lepiej z satfinderem szukać niż na oko.
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  PiotrPitucha
  Level 33  
  Witam
  SatFinder działa błyskawicznie i ma sygnalizację dźwiękową dzięki czemu obracając antenę mamy szansę usłyszeć fakt złapania sygnału, dla początkującego jest to lepsze niż zaawansowane mierniki. Wszystkie parametry przydatne dla fachowców mogą tylko namieszać w głowie komuś kto widzi je pierwszy raz.
 • #12
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Pytanie tylko, czy Panie od właściwej południowej strony zamocowały uchwyt i powiesiły antenę, no i jak przygotowały końcówki przewodu i nakręciły F-ki?
 • #13
  LeDy
  Level 43  
  A ty bardziej optymistycznych wieści nie mogłeś dać? To co, na północ dały?
 • #14
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  LeDy wrote:
  A ty bardziej optymistycznych wieści nie mogłeś dać?

  Tu optymizmem nigdzie nie wieje...
  LeDy wrote:
  To co, na północ dały?

  Trochę to i pytanie retoryczne, ale i podchwytliwe zarazem :) .