Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit NBAA 34 NF-NX-D - Oszronienie parownika oraz dziwne zach. wyświetlacza

chudy698 23 Dec 2017 10:57 783 2
    chudy698
    Level 8  
    Witam.
    Mam taki oto problem parownik w lodówce NBAA 34 NF NX D jest oszroniony. Dwa lata temu wymieniana była padająca czujka. Wszystko fajnie działało do września gdy znów ona padła. Kolejny raz ją wymieniłem i 2 miesiące spokoju.

Problemy zaczęły się w momencie gdy zmieniłem kierunek otwierania drzwi. Gdy drzwi zakładałem podłączyłem wszystko wydawało się być ok. Ustawiłem na maksa żeby wszystko dobrze schłodziło i zostawiłem na noc. Gdy rano wstałem lodówka nie była już ustawiona na maksa tylko standardowo góra +5°C, a dół -18°C . Jednak w środku lodówki było już ponad 10°C . Po otwarciu zamrażarki okazało się, że jest oszroniona. Odmroziłem suszarką i hulała 2 tygodnie i znów to samo.

Poza tym na wyświetlaczu jak zjadę na 2°C i wcisnę guzik choćbym chciał jeszcze obniżyć temperaturę to wówczas nie jest podświetlana żadna temperatura dla chłodziarki. Dopiero jak wcisnę guzik podnoszący temperaturę to wyskoczyć na 2°C. Czy ktoś coś podpowie i czy to moduł czy lodówka na złom ?
    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
    machnicki.krzysztof
    Level 12  
    Czujnik w ogóle sprawdzasz przed wymianą? Sprawdź też grzałkę, która znajduje się na parowniku.
    chudy698
    Level 8  
    Witam.

Jeśli chodzi o pomiary to za pierwszym razem wymianę robił serwisant za drugim nie pamiętam czy sprawdzałem w każdym bądź razie chodziło dobrze. Natomiast po tym jak ostatnio znów zaczęła szwankować nie mierzyłem, po prostu przyjąłem że po dwóch miesiącach czujnik nie padnie. Dziś porobiłem pomiary jeśli chodzi o grzałkę to pomiary wyszły ok natomiast jeśli chodzi o czujnik odszraniania to miernik pokazuje różne głupoty typu ( 1, -1,168, -1124, 1365) te większe wartości są pokazywane przez sekundę i znowu wraca do jedynki. Wychodzi więc na to iż czujnik po dwóch miesiącach padł. Co może być przyczyną tak krótkiego żywota ? Bubel produkcyjny czy gdzieś jeszcze coś lodówkę gryzie i po prostu ów czujnik wysiada?