Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator raczej od półautomatu

Karol1993220606 23 Gru 2017 12:02 417 11
  • #1 23 Gru 2017 12:02
    Karol1993220606
    Poziom 2  

Witam.Mam o to taki transformator chyba od półautomatu Chciabłym się dowiedzieć co to za transformator.Dziękuję

Transformator raczej od półautomatuTransformator raczej od półautomatuTransformator raczej od półautomatu

0 11
  • #2 23 Gru 2017 13:22
    SQ5AZP
    Poziom 26  

Ten transformator może pochodzić z prostownika do akumulatorów wózka widłowego 24-60V 30-80A.
    Wskazuje na to brak odczepów uzwojenia pierwotnego, które służą do regulacji prądu spawania.

0
  • #3 23 Gru 2017 13:34
    Karol1993220606
    Poziom 2  

Tylko ze on zostal wyjety ze spaawarki mag BASTER wiec nie wiem co on robil w spawarce.A co do pierwotnego to fakt nie ma regulacji.A wiec co z niego moglbym zrobic?

0
  • #4 23 Gru 2017 13:40
    SQ5AZP
    Poziom 26  

To należało napisać z jakiego urządzenia został zdemontowany.
    Transformatory już tak mają, że wyglądają podobnie w urządzeniach średniej mocy.
    W takim przypadku - może regulacja byłą w układzie mostka półsterowanego? (2x dioda+2x tyrystor)? Generalnie jeżeli pochodził ze spawarki - najłatwiej w takim urządzeniu wykorzystać.

0
  • #5 23 Gru 2017 14:12
    Karol1993220606
    Poziom 2  

Nawet nie wiem co tam było bo mnie tylko ten rdzen interesował.No to nie wiem co z nim zrobic bo spawarki to nie chce bo juz mam chyba ze wlasnie z rdzenia prostownik tylko nie ma sensu na takim przekroju robic do akumulatora 8ah bo takie 2 posiaddam.Jeśli spawarka nie i prostownik nie to nie wiem co by z niego spozytkowac

0
  • #6 24 Gru 2017 12:43
    SQ5AZP
    Poziom 26  

BO to generalnie - do rozruchu się nadaje lub ładowania akumulatorów z elektrolitem ciekłym głębokiego rozładowania. Mozna zrobić (o ile napięcie jałowe jest ok.33V) rozruch do ciężarówek lub ładowarkę do wózka/maszyny czyszczącej itp.

0
  • #8 24 Gru 2017 15:29
    SQ5AZP
    Poziom 26  

Strumien swiadomosci swia napisał:

Po drugie ładowanie akumulatora tak dużym prostownikiem to głupota.

.

Naprawdę? :D

To jakim prostownikiem ładować baterie trakcyjne 12 cel 550Ah?

Wszystko zależy od tego, jaka będzie pojemność ogniw baterii.

0
  • #9 24 Gru 2017 15:34
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

SQ5AZP napisał:

Ok spal elektronikę w aucie, to zobaczysz jak ci się to opłaci, a akumulator i tak będziesz musiał kupic nowy.

Nawet ciągniki siodłowe tego nie wytrzymują a mają duże baterie.

0
  • #10 25 Gru 2017 10:57
    SQ5AZP
    Poziom 26  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    SQ5AZP napisał:

Ok spal elektronikę w aucie, to zobaczysz jak ci się to opłaci, a akumulator i tak będziesz musiał kupic nowy.

Nawet ciągniki siodłowe tego nie wytrzymują a mają duże baterie.

Przestań klepać bzdury.
    Poza tym - wyłącznie połajanki w miejsce racjonalnej odpowiedzi. :!:
    Typowy prostownik trakcyjny posiada wydajność prądową w granicach 40-1000A przy napięciu wyjściowym do 162VDC. Obydwa parametry powinny być dobrane pod kątem rodzaju i pojemności ładowanych akumulatorów.
    Zatem wspomnianą na wstępie baterię ładować należy (zależnie od zastosowanego procesu ładowania - z mieszaniem elektrolitu czy bez) początkowym prądem Q/4 lub Q/6.
    Zatem prąd początkowy dla takiej baterii to 137A w pierwszym przypadku, a 90A w drugim.
    I jeszcze w ,,temacie'' wspomnianej elektroniki w pojeździe...
    A jaki głupek ładuje akumulator przy załączonej elektronice pojazdu?
    Czemu miałoby takie działanie służyć?
    Poza tym - prostownik wyposażyć należy w układ regulacji prądu i napięcia ładowania - tak aby mógł służyć jako uniwersalny, a nie dedykowany do konkretnego rodzaju baterii duzej pojemności.

0
  • #11 25 Gru 2017 12:56
    rafbid
    Poziom 31  

SQ5AZP napisał:
    A jaki głupek ładuje akumulator przy załączonej elektronice pojazdu?
    Czemu miałoby takie działanie służyć?
    Lubisz później kodować różne rzeczy?

0