Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka Whirlpool WBC3545 A+NF - nie działa zamrażarka.

markode 23 Gru 2017 13:02 963 14
  • #1 23 Gru 2017 13:02
    markode
    Poziom 23  

W lodówce włączył się alarm spadku temperatury zamrażalnika, teraz pokazują się 2 kreski zamiast wskazania temperatury. Górna cześć chłodziarki utrzymuje temperaturę ustawioną na 4 stopnie, ale też dziwnie się osadza szron na tylnej ścianie. Lodówka ma 10 lat. Czy możliwe jest, że już jest mały poziom czynnika?

0 14
  • #5 02 Sty 2018 14:27
    jack63
    Poziom 41  

No to szanse na naprawę rosną znacząco.
    Jak tą naprawę sobie wyobrażasz i czego oczekujesz po forum?
    Wiedzę, dokumentację, narzędzia masz? Potrafisz się nimi posługiwać ?
    Chcesz być bohaterem domu czy tylko nie chcesz być oszukany przez fohofców?
    A może szukasz fachowca na forum?

0
  • #6 02 Sty 2018 22:18
    markode
    Poziom 23  

Raczej spróbuje sam ja naprawić nie mam nic do stracenia ewentualnie kupić nowa w razie nie powodzenia, zamówiłem już odczynnik R600 oraz pompę próżniowa jak i przewody wagę itp, i oczywiście liczę na porady fachowców na elektrodzie

0
  • #7 12 Sty 2018 23:41
    markode
    Poziom 23  

Mam teraz pytanie do fachowców w którym momencie popełniłem błąd? praktycznie miałem wszystko potrzebne do naprawy mojej lodówki.odczynnik R600A pompę próżniowa przewody.
    Zrobiłem próżnie podłączyłem przewód z gazem R600a włączyłem lodówkę do sieci i otworzyłem zawór z butli z odczynnikiem, na naklejce pisze 0.035kg w butli jest 420gr patrzyłem na wagę żeby było 350gr, po doładowaniu agregat pracuje głośno i grzeje się tylna chłodnica nawet bardzo z prawej strony, w środku w zamrażalka bardzo słabo chłodzi praktycznie brak efektu

0
  • Pomocny post
    #8 13 Sty 2018 00:22
    nares
    Specjalista AGD

markode napisał:
    na naklejce pisze 0.035kg

To jest 35gr, a nie 350.

0
  • #9 13 Sty 2018 08:48
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    W twoim przypadku doładowanie gazu nic nie da. Piszesz że po 3 dniach było słychać przelewanie , szum . Masz nieszczelny układ i to spory. Wydałeś na sprzęt trochę kasy, trzeba było wezwać serwis bo być może twojej lodówki nie da się już uratować w rozsądnych pieniądzach. Sprawdź czy tylna ściana w chłodziarce nie jest wybrzuszona.

0
  • #10 13 Sty 2018 09:08
    jack63
    Poziom 41  

zibi1971 napisał:
    Sprawdź czy tylna ściana w chłodziarce nie jest wybrzuszona.

Od kiedy w lodóce nofrost tylna ściana wybrzusza sie gdy jest nieszczelność???
    Przecież autor tematu napisał:
    markode napisał:
    Lodówka jest nofrost

Czy aby na pewno?
    Najlepiej wkleić zdjęcia wnętrza lodówki.
    Autor tematu wyczynia jakieś dziwactwa. Czyżby był kryptoserwisantem?
    Na tą chwilę układ jest przepełniony i pewnie zapowietrzony, a autor z nami trochę pogrywa...

0
  • #11 13 Sty 2018 12:04
    markode
    Poziom 23  

Jeszcze raz dodam nie kupiłem sprzętu pożyczyłem pompę próżniowa lodówka jest moja w razie niepowodzenia wyrzucę ja, nie wiedziałem ze tak mala ilość gazu wchodzi do niej odczytałem źle, układ szczelny jest 2 godziny była pod próżnią wzkaznik manometru nawet się nie ruszył, spróbuje jeszcze raz jeśli już nie uszkodziłem agregatu zrobię próżnie i dopuszczę tak mala ilość gazu jak pisze ,

0
  • #12 13 Sty 2018 12:51
    jack63
    Poziom 41  

markode napisał:
    układ szczelny jest 2 godziny była pod próżnią wzkaznik manometru nawet się nie ruszył,

I to wg. Ciebie wystarcza, aby stwierdzić, że układ jest szczelny???
    A wg. mnie oraz norm i innych wytycznych nie wystarcza.
    Nie piszę tego do Ciebie, bo widać, że jesteś "mądrzejszy", ale innych ew. czytających temat.

0
  • #13 13 Sty 2018 15:04
    markode
    Poziom 23  

Nie ze jestem mądrzejszy tylko myślałem ze jak próżnia się utrzymuje to układ szczelny, tak ze mogę zapytać jak sprawdzić szczelność układu jest inna metoda jak podciśnienie ?

0