Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus ROG Strix GL553VD - nie działa tryb awaryjny.

23 Gru 2017 13:54 1005 11
  • Poziom 3  
    Witam,

Mam problem z Asusem ROG strix GL553VD. Mam go od 4 miesięcy i już wcześniej wydawał się podejrzany, bo od początku użycie dysku wynosiło 100% (świeciła się dioda) i bardzo się zacinał mimo niewielkiej pracy wykonywanej na nim. Wczoraj system podsunął do zainstalowania jakiś sterownik, więc go zainstalowałam. Po paru minutach wyskoczył blue screen z błędem driver power state failure. Chciałam wejść w tryb awaryjny i to jakoś naprawić, lecz żaden z podanych w Internecie sposobów nie działa. Przy wciśnięciu Shift+uruchom ponownie i F5 otwierają się zakładki do pomocy, ale po chwili komputer się zawiesza i nawet nie da się kliknąć którejś z opcji. Ekran logowania jest dostępny, ale też tylko na sekundę i po chwili zawiesza się i wyłącza.

Czy jest jakiś sposób, żeby to naprawić?
  • Poziom 5  
    Wejdź w ustawienia, zakładka aktualizacja i zabezpieczenia, odzyskiwanie, uruchom teraz .

Po ponownym uruchomieniu klikaj po kolei
    Rozwiązanie problemu, ustawienia rozruchu, ponowne uruchamianie i kliknij restart.

I po kolejnym restarcie kiedy pojawia się opcje na niebieskim ekranie od 1 do 9, kliknij F4 i uruchomi ci się Tryb Awaryjny.
  • Spec od komputerów
    @safbot1st przecież autor napisał, ze się zawiesza, wiec jak ma to wykonać?

Z tego co podałeś to tylko memtest może użyć.
  • Poziom 43  
    Nie do końca wynikało z kontekstu. To memtest i sprawdzenie SMART w MHDD.

Dodano po 2 [minuty]:

Czy mi się zdaje, czy nie poznaliśmy w ogóle OS? To o czym pisać?
    Użyj płyty instalacyjnej owego OS lub funkcji odzyskiwania / punktu przywracania.
  • Poziom 3  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chciałam przetestować podane propozycje, lecz naprawdę nie ma jak. Samo uruchomienie trwa 10 minut, potem wyświetla się ekran do logowania, spróbowałam zatem do tej pory zalogować się i wykorzystac opcje z ponownym uruchomieniem.
    Po zalogowaniu ikony na pulpicie ładują się prawie 7 minut, próbuje kliknąć start i wyłącza się automatycznie. Nie mogę w nic wejść. Opcja z ponownym uruchamianiem też nie pomogła, bo wyswietla mi się tylko do momentu "uruchom ponownie", a pozniej juz nie dociera do tego miejsca, gdzie trzeba wcisnac F4. zacięty jest całkowicie.

Nie mam płyty OS.
  • Poziom 3  
    Tak, mam.

Nie jestem specem od naprawy laptopów, ale staram się w miarę możliwości sama coś zrobić, jeśli znam sposób, tak więc przepraszam, jeśli pytam o jakieś bardzo proste rzeczy. :cry:
  • Poziom 5  
    Sprawdź może temperatury, pewnie po jakimś czasie procesor się grzeje i komputer zawiesza się. Spróbuj też zresetować BIOS i wykonaj MemTest zgrywajac go na pendrive.
  • Poziom 43  
    Włącz Rufus:
    http://www.programosy.pl/program,rufus.html
    i nagraj freedos (nic nie zmieniasz)
    skopiuj potem zawartość paczki z tego posta na pena:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16854090#16854090

Zbootuj z USB pena i wpisz
    cd mhdd295
    mhdd295

Dalej instrukcja:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4147863#4147863
    Przedstaw SMART (F8 po wybraniu dysku).

Następny test:
    http://memtest.org/download/5.01/memtest86+-5.01.usb.installer.zip
  • Poziom 10  
    Cześć. Miałem bardzo podobny problem bo mam ten sam model, a ujawnił się on po aktualizacji zbiorczej dla win10 i żadne reinstalacje nie pomagały. Problemem była stara wersja mojego biosu , czyli 301, a od jakiegoś czasu dostępna była wersja 304. Na stronie asusa można pobrać, wgrać na pendrive i uruchomić przy wejściu do biosu. Może i tobie to pomoże jeśli masz ten sam problem.
  • Poziom 3  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Póki co nie odeslalam laptopa do serwisu. Po reinstalacji systemu problem częściowo się rozwiązał. Natomiast po wygraniu sterowników Nvidia nadal błąd był. Po odinstalowaniu tych sterowników i zainstalowaniu sterowników ze strony Asusa problemu nie było.