Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 5s - Zerwana taśma touch id, urwane piny od gniazda

Bronex4 23 Gru 2017 14:25 1260 4
  • #1 23 Gru 2017 14:25
    Bronex4
    Poziom 6  

Cześć, wczoraj rozbierałem swojego iphone 5s w celu wymiany baterii i przeczyszczenia
    Niestety robiłem to na ,,szybko" zamiast dokładnie
    Ekran był tak sparowany że musiałem użyć trochę więcej siły aby otworzyć telefon,
    przez co gdy ekran puścił- urwałem taśmę z przycisku home
    Nie było by tematu gdybym mógł po prostu wymienić tą część
    jednak problem polega na tym- że gdy wymienię ten element, stracę funkcję touch ID , bo jest on ponoć z zakodowanym chipem który komunikuje się tylko z daną płytą główną

Pytanie moje brzmi, czy da się tą taśmę naprawić ? Lutowanie chyba odpada przy takich elementach
    Albo może są tu spece które potrafią sparować nowy touch ID z resztą telefonu ?

Drugą usterką był zawieszający się przycisk głośności, okazało się że trochę syfu było pod złączem i się tak skleiło że nie było szans odpiąć.
    jednak gdy się udało, okazało się że dwa piny były zgięte, ( pewnie ktoś kto go kiedyś rozkręcał musiał niedokładnie wczepić ) chciałem je naprostować no ale niestety się ukruszyły przez co teraz przycisk głośniej nie działa wcale, a ciszej działa.
    I również pytanie, czy jest opcja odlutowania gniazda z płyty głównej i wymiany ? Albo może regeneracja tych dwóch pinów ?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi : )
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 23 Gru 2017 21:26
    KRY5PIN
    Poziom 32  

Co do przycisku home to pożegnaj się z touch id. Co do głośności pewnie że da się naprawić. Ale w Twoim przypadku polecam wizytę w serwisie.

0
  • #3 24 Gru 2017 09:41
    RafalB

Poziom 26  

Bronex4 napisał:
    Pytanie moje brzmi, czy da się tą taśmę naprawić ? Lutowanie chyba odpada przy takich elementach

Da się polutować ale to kosztuje, praktycznie tyle co 5s.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Gru 2017 10:21
    hacker_ice

Poziom 24  

Wymiana konektora FPC na plycie to normalna naprawa, bardzo dużo tego się dostaje zwłaszcza przez źle wpięty LCD, co do Touch ID to zależy jak urwałeś taśmę i naprawa z kosztami kwestia od serwisu ja czasami to robię jak taśma urwana jest przed guzikiem a nie w bo wtedy jest szybko i łatwo.

0
  • #5 24 Gru 2017 11:33
    Bronex4
    Poziom 6  

hacker_ice napisał:
    Wymiana konektora FPC na plycie to normalna naprawa, bardzo dużo tego się dostaje zwłaszcza przez źle wpięty LCD, co do Touch ID to zależy jak urwałeś taśmę i naprawa z kosztami kwestia od serwisu ja czasami to robię jak taśma urwana jest przed guzikiem a nie w bo wtedy jest szybko i łatwo.

Taśma urwała się przy tej śrubce która trzyma ten układzik między guzikiem a wtykiem

Zajmujesz się takimi naprawami ? jaki mógłby być koszt takich napraw? jeśli chodzi o wymiane konektora jak i lutowanie taśmy ?

0