Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 5s - Zerwana taśma touch id, urwane piny od gniazda

23 Gru 2017 14:25 1992 4
  • Poziom 7  
    Cześć, wczoraj rozbierałem swojego iphone 5s w celu wymiany baterii i przeczyszczenia
    Niestety robiłem to na ,,szybko" zamiast dokładnie
    Ekran był tak sparowany że musiałem użyć trochę więcej siły aby otworzyć telefon,
    przez co gdy ekran puścił- urwałem taśmę z przycisku home
    Nie było by tematu gdybym mógł po prostu wymienić tą część
    jednak problem polega na tym- że gdy wymienię ten element, stracę funkcję touch ID , bo jest on ponoć z zakodowanym chipem który komunikuje się tylko z daną płytą główną

Pytanie moje brzmi, czy da się tą taśmę naprawić ? Lutowanie chyba odpada przy takich elementach
    Albo może są tu spece które potrafią sparować nowy touch ID z resztą telefonu ?

Drugą usterką był zawieszający się przycisk głośności, okazało się że trochę syfu było pod złączem i się tak skleiło że nie było szans odpiąć.
    jednak gdy się udało, okazało się że dwa piny były zgięte, ( pewnie ktoś kto go kiedyś rozkręcał musiał niedokładnie wczepić ) chciałem je naprostować no ale niestety się ukruszyły przez co teraz przycisk głośniej nie działa wcale, a ciszej działa.
    I również pytanie, czy jest opcja odlutowania gniazda z płyty głównej i wymiany ? Albo może regeneracja tych dwóch pinów ?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi : )
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Co do przycisku home to pożegnaj się z touch id. Co do głośności pewnie że da się naprawić. Ale w Twoim przypadku polecam wizytę w serwisie.
  • Pomocny post

Poziom 24  
    Wymiana konektora FPC na plycie to normalna naprawa, bardzo dużo tego się dostaje zwłaszcza przez źle wpięty LCD, co do Touch ID to zależy jak urwałeś taśmę i naprawa z kosztami kwestia od serwisu ja czasami to robię jak taśma urwana jest przed guzikiem a nie w bo wtedy jest szybko i łatwo.
  • Poziom 7  
    hacker_ice napisał:
    Wymiana konektora FPC na plycie to normalna naprawa, bardzo dużo tego się dostaje zwłaszcza przez źle wpięty LCD, co do Touch ID to zależy jak urwałeś taśmę i naprawa z kosztami kwestia od serwisu ja czasami to robię jak taśma urwana jest przed guzikiem a nie w bo wtedy jest szybko i łatwo.

Taśma urwała się przy tej śrubce która trzyma ten układzik między guzikiem a wtykiem

Zajmujesz się takimi naprawami ? jaki mógłby być koszt takich napraw? jeśli chodzi o wymiane konektora jak i lutowanie taśmy ?