Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć wzmacniacz do TV z dekoderem

Lukarskiii 23 Gru 2017 14:35 585 15
  • #1 23 Gru 2017 14:35
    Lukarskiii
    Poziom 3  

Witam.
    Posiadam TV LG 43lh50, dekoder cyfrowego Polsatu oraz wzmacniacz taki jak poniżej. Dekoder podpięty jest pod tv i chciałbym podłączyć wzmacniacz pod tv żeby głos z dekodera był na głośnikach podpiętych pod wzmacniacz. Od wzmacniacza idą dwa czinche i jak podłączyłem drugie dwa do tv nadal głos jest na głośnikach od TV a nie na głośnikach od wzmacniacza. Próbowałem zrobić coś w ustawieniach ale nie pomogło. Kupiłem konwerter euro ale też nie wiem co jest grane... Może coś źle robię... ( wzmacniacz i głośniki sprawne bo po podłączeniu telefonu czy USB wszystko działa jak powinno). Poniżej wstawiam zdjęcia wszytkiego co mam.
    Proszę was, niech ktoś mi pomoże i wytłumaczy jak to podłączyć, ustawić i może coś mi brakuje...

Z góry wielkie dzięki 😂

0 15
  • #2 23 Gru 2017 14:53
    VooVoo
    Poziom 33  

Nie wiem jak to ma wyglądać do końca, ale zakładam, że chcesz podać dźwięk z dekodera do wzmacniacza. Konieczny jest kabel euro -> chinch, który będzie miał 2 chinche R i L wyjście, które trzeba wpiąć do wejść chinch we wzmacniaczu (ostatnie zdjęcie) audio input.

0
  • #3 23 Gru 2017 14:53
    mihal2002
    Poziom 43  

Podepnij sobie ten adapter scart/RCA do HD 3000 i przewodem RCA do wzmacniacza.

0
  • #4 23 Gru 2017 15:01
    bestboy21
    Poziom 38  

mihal2002 napisał:

O ile jest to wersja adaptera "wychodząca" albo ma przełącznik in/out, który należy przestawić na out.
    Poprawka, ma przełącznik, nie było widać na miniaturce.
    Podłączasz tylko czerwone i białe, reszta cię nie interesuje, do aux we wzmacniaczu i oczywiście musisz wybrać to źródło we wzmacniaczu.

0
  • #5 23 Gru 2017 15:54
    Lukarskiii
    Poziom 3  

bestboy21 napisał:
    mihal2002 napisał:

O ile jest to wersja adaptera "wychodząca" albo ma przełącznik in/out, który należy przestawić na out.
    Poprawka, ma przełącznik, nie było widać na miniaturce.
    Podłączasz tylko czerwone i białe, reszta cię nie interesuje, do aux we wzmacniaczu i oczywiście musisz wybrać to źródło we wzmacniaczu.

Podłączyłem adapter euro do dekodera , przyłączylem na out, wpiołem cinche biały i czerwony do adaptera a drugie dwa do wzmacniacza i nadal głos jest w TV a wzmacniacz przyłączylem.

0
  • #6 23 Gru 2017 15:57
    mihal2002
    Poziom 43  

Lukarskiii napisał:
    przyłączylem na out

To przełącz na IN.

Dodano po 50 [sekundy]:

Lukarskiii napisał:
    a wzmacniacz przyłączylem.

We wzmacniaczu przełączyłeś na AUX?

0
  • #7 23 Gru 2017 16:02
    Lukarskiii
    Poziom 3  

mihal2002 napisał:
    Lukarskiii napisał:
    przyłączylem na out

To przełącz na IN.
    Dodano po 50 [sekundy]:
    Lukarskiii napisał:
    a wzmacniacz przyłączylem.

Nadal nic, zrobię ci zdjęcie jak to zrobiłem, powiesz czy dobrze na pewno. Próbowałem na out i na IN i nadal głos tylko w Tv. A może TV w jakiś sposób do wzmacniacza?

0
  • #8 23 Gru 2017 16:04
    mihal2002
    Poziom 43  

mihal2002 napisał:

W ustawieniach dekodera sprawdzałeś?

0
  • #9 23 Gru 2017 16:10
    Lukarskiii
    Poziom 3  

mihal2002 napisał:
    mihal2002 napisał:

W ustawieniach dekodera sprawdzałeś?

Tak próbowałem w ustawieniach. Wysłałem zdj ustawień na dekoderze co mam. A na wzmacniaczu mam tylko dwie funkcje fm i LINE. Ale jak mam line i podłącze cinche i jacka pod wzmacniacz i telefon to wszystko działa więc nie wiem czemu TV nie działa.

0
  • #10 23 Gru 2017 16:13
    bestboy21
    Poziom 38  

Video wyjście (scart) ustaw na STEREO.
    Sprawdź położenie przełącznika w adapterze euro.

0
  • #11 23 Gru 2017 16:18
    Lukarskiii
    Poziom 3  

bestboy21 napisał:
    Video wyjście (scart) ustaw na STEREO.
    Sprawdź położenie przełącznika w adapterze euro.

WIDEO WYJŚCIE SCART można tylko ustawić RGB lub CVBS. Sprawdzałem adapter.

0
  • #12 23 Gru 2017 16:27
    mihal2002
    Poziom 43  

Lukarskiii napisał:
    więc nie wiem czemu TV nie działa

Bo podajesz sygnał z wyjścia analogowego TV a doprowadzony jest sygnał cyfrowy poprzez przewód HDMI.
    Wyjmij tę przejściówkę z dekodera i dotknij styki palcem czy usłyszysz trzask w głośnikach.

Dodano po 2 [minuty]:

Lukarskiii napisał:

DSC_0126.JPG

Posiadasz taki przewód więc także powinien zadziałać. Scart do dekodera i któreś dwa czerwony/biały do wzmacniacza.

0
  • #13 23 Gru 2017 16:45
    Lukarskiii
    Poziom 3  

mihal2002 napisał:
    Lukarskiii napisał:
    więc nie wiem czemu TV nie działa

Bo podajesz sygnał z wyjścia analogowego TV a doprowadzony jest sygnał cyfrowy poprzez przewód HDMI.
    Wyjmij tę przejściówkę z dekodera i dotknij styki palcem czy usłyszysz trzask w głośnikach.
    Dodano po 2 [minuty]:
    Lukarskiii napisał:

DSC_0126.JPG

Posiadasz taki przewód więc także powinien zadziałać. Scart do dekodera i któreś dwa czerwony/biały do wzmacniacza.

Żadnej reakcji, cały czas tylko dźwięk z TV.

0
  • #14 23 Gru 2017 17:12
    mihal2002
    Poziom 43  

Lukarskiii napisał:
    Żadnej reakcji, cały czas tylko dźwięk z TV.
    mihal2002 napisał:

Czy to zrobiłeś?

0
  • #15 26 Gru 2017 19:50
    Lukarskiii
    Poziom 3  

Tak. Zrobiłem

0
  • #16 26 Gru 2017 19:52
    mihal2002
    Poziom 43  

Lukarskiii napisał:
    Tak. Zrobiłem