Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na filmy po DLNA, proszę o propozycje.

88bartek88 26 Gru 2017 18:17 1896 35
 • #32
  88bartek88
  Poziom 4  
  Mam rozumieć, że pisząc o wsparciu też byłbyś za QNAPem z tych dwóch modeli ? Znalazłem jakiś test NASÓW i Synology jest niby szybszy w transmisji danych... ale nie wiem na ile są to istotne elementy.
 • #33
  jimasek
  Moderator - Sieci, Internet
  Wybór należy do ciebie, do użytku domowego będziesz zadowolony z obydwóch urządzeń. Pisałem że w domu nam starego ZyXEL-a 310 i w zupełności wystarcza do domowych multimediów. Na firmie działa QNAP ale troszkę z wyższej pułki i też jesteśmy zadowoleni a zadanie jego to backup danych plus przechowywanie plików firmowych (dokumenty, zdjęcia itp). Ostatnio tu na forum ktoś wałkował temat NAS-a (poszukaj) i wziął Synology i chyba jest zadowolony.
  Dla mnie QNAP to zazwyczaj kamery i duża ilość danych a ZyXEL czy Synology to zastosowania domowe ale tak jak pisałem to jest moje zdanie.
 • #34
  88bartek88
  Poziom 4  
  "Klamka zapadła" :) wczoraj przyszedł Synology 216j + WD Red 2TB. Panowie rewelacja, od momentu podłączenia rewelacja, instalacja systemu konfiguracja, mnogość funkcji przechodzi moje oczekiwania, solidne narzędzie którego bałem się konfiguracji a okazało się łatwiejsze niż w niby chmurach typu Seagate central... System intuicyjnie, automatycznie przeprowadza przez proces instalacji systemu i dodatków, wszystko po polsku wraz samouczkami tekstowymi i wideo. Samsung TV wszystko widzi wszystko działa, DLNA śmiga na SMART TV oraz na amplitunerze ONKYO, dostęp przez przeglądarkę, do całego dysku zdalny przez telefon tablet, pobieranie plików przez NAS z zapisem i rozpakowaniem SUPER!

  jimasek - Dziękuję, jak i całej reszcie.

  A propos szybkości kart sieciowych w telewizorach Samsung ponieważ w żadnej specyfikacji nie ma takiego info, wklejam wiadomość od producenta: " Karta sieciowa w tv firmy Samsung osiąga prędkość do 100mb/s."

  Jutro sprawdzę czy rozwiąże się problem szatkujących filmów 4K na 100mb/s ale tym razem przez NAS :)
 • #35
  88bartek88
  Poziom 4  
  A więc nawet przez NAS filmy w 4K UHD się zacinają, chodzą o niebo lepiej niż wcześniej ale się zacinają. Niestety Samsung nie przemyślał tego że produkując Telewizor z obsługą 4K powinien dostosować go pod względem sieciowym do strumieniowania takiej treści. Mniejsza o to z 4K często nie korzystam, najwyżej polecę z pendriva.
 • #36
  Erbit
  Poziom 38  
  Jaką wielkość ma ten film?
  Ile trwa?
  Co masz po drodze pomiędzy TV a NAS?

  Ile czasu zajmie Tobie skopiowanie filmu z NAS na dysk komputera - więcej czasu niż trwa film?
  Z jaką prędkością łączy się Twoja karta w komputerze?

  I na koniec:
  Czy masz możliwość sprawdzenia z jaką prędkością połączył się TV z siecią (100/10 Half/Full duplex) ?
  Czy możesz wymienić na testy kabel łączący TV z NAS ?

  Ewentualnie podepnij komputer w miejscu TV i wtedy sprawdź jak połączyła się karta sieciowa komputera.