Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Składanie komputera - Propozycje

xxmorelexx 23 Gru 2017 17:05 606 15
  • Poziom 3  
    Witam,
    aktualnie składam nowego PC'ta. W założeniu ma on mi służyc do:
    - Obróbka graficzna (Photoshop)
    - Programowanie (kompilowanie aplikacji w android studio, web dev, unity)
    - Gry(aktualna fifa, aktualna civilization , gta, etc.) i filmy

Szczególnie zależy mi na płynności działania, kompilowaniu wymagających aplikacji np. sklep internetowy, android (żeby nie trwało to wieczność), żeby komputer nie był też awaryjny. Na skrzynkę chciałbym wydać maksymalnie 5500 zł.

W załączniku umieszczam przygotowaną przeze mnie specyfikację. Proszę o sugestie, propozycję i ocenę całości :)
  • Poziom 32  
    To co przedstawiłeś nawet nie zadziała. Nie zamontujesz Coffee Lake na płytach przeznaczonych do Kaby Laky/ Skylake. Obecnie pod Coffee Lake są tylko płyty z chipsetem Z370.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2726546.html

Weź pod uwagę jaki masz monitor i czy będziesz zmieniał go w najbliższym czasie, bo piszesz, że pecet ma tez być do gier. Do FHD to GTX 1060 jak najbardziej się nada. Jeśli natomiast wyższa rozdzielczość to dobrze jest wziąć coś lepszego niż GTX 1060.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jak już ma być OC (a zakładam, że ma być) to sugerował bym coś z lepszą sekcją zasilania np. AsRock Z370 Killer Sli.

Zasilacz mocno przesadzony ale mocą, a nie jakością. Proponuję wymienić. be quiet! 500W Pure Power 10 BN277 bym wziął na Twoim miejscu. Ponoć bardzo cichy nawet przy mocnym obciążeniu, a z Twoimi podzespołami na pewno mocno obciążony nie będzie. Także powinien być ledwo słyszalny ;).

Przy Coffee Lake podobnie jak przy Ryzen'ach spore znaczenie może mieć pamięć RAM (może w zależności od zadania). W grach na pewno szybsza pamięć RAM podniesie minimalny fps, a w niektórych miejscach średni fps może się też podnieść nawet o jakieś 15% . Także zamiast 2133 sugeruję wziąć jakieś 3000 MHz CL15 czy 3200 MHz CL16 (CL może być niższe, ale wyższego jak te podałem to bym nie brał, bo korzyści w cenie z tego co widziałem to marne)

Karta droga. Tańszy powinien być np. Palit JetStream. Dobrze wykonana z niezłym chłodzeniem i kulturą pracy jak na swoją cenę.

Chłodzenie Ci się nie zmieści do obudowy. Z resztą dosyć ono drogie jak na swoją wydajność. Ja bym wolał wziąć tańszego Grandis'a 2 czy Thermalright Macho Rev. B. Co nie zmienia faktu, że szerszą obudowę i tak trzeba. Co do obudów to nie siedzę zbytnio w temacie. To też w sumie kwestia gustu co kto woli. Niech się ktoś mądrzejszy wypowie.
  • Poziom 3  
    Wleciał lekki update. Dzięki za pomoc!

Wymieniłbym kartę na tą którą proponujesz, ale jest niedostępna na x-komie.
    Nadal nie jestem pewny czy wszystko się zmieści w tej obudowie. :)

Składanie komputera - Propozycje
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    W specyfikacji obudowy jest mowa o chłodzeniu CPU do max 160mm wysokości. Grandis którego masz w koszyku ma 159mm. Teoretycznie powinno się zmieścić.
  • Poziom 3  
    Zakładając, że kiedyś do tego sprzętu mógłbym dokładać Ram'u, może zmieniać grafikę, to ten zasilacz nie będzie za słaby? :) - be quiet! 500W Pure Power 10 BN277
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Nie będzie za słaby. Obecnie twój zestaw nie powinien wziąć nawet 300W pod obciążeniem (wróć... powiem, że nawet 250W nie weźmie) także zapas mocy jest spory.
  • Poziom 3  
    Jak sprawdzasz pobór mocy sprzętu? Doczytałem się tylko, że procesor bierze jakieś 100 W. :)
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Info. Ile "Watt" mocy pobiera podzespół:

A.
    Karta GTX 1060 pobiera 120Watt z linii +12V
    https://www.techpowerup.com/gpudb/2862/geforce-gtx-1060-6-gb

B.
    Procesor i7 8700K pobiera 95 Watt
    https://ark.intel.com/products/126684/Intel-Core-i7-8700K-Processor-12M-Cache-up-to-4_70-GHz

Dodano po 2 [minuty]:

RAM
    Dyski, 1xHDD,1xSSD, 1xDVD
    6xWentylatory
    ---------------------------
    Plus 40-60Watt z nadwyżką
  • Poziom 3  
    Planuje kupić ten zestaw już w lutym, aczkolwiek zauważyłem że karta graficzna podrozala... ktoś ma info kiedy może cena wrócić do normy, ewentualnie jakiś zamiennik? :)
  • Poziom 32  
    Spekulacje są, że ceny się przynajmniej trochę unormują za kilka miesięcy. Zamiennik? RX480 który jest jeszcze droższy ;). Jedyną opcją jest GTX 1050 Ti lub szukanie jakieś karty w "normalnych" pieniądzach na rynku wtórnym (np. GTX'a 970). Niedawno to je widziałem w przedziale mniej więcej 700-950 zł. Czy dalej są takie ceny na rynku wtórnym to nie wiem.
  • Poziom 7  
    Nikt tego nie wie. Jak Ci sie nie śpieszy to poczekaj i kup kompa na razie bez karty graficznej.

Jeżeli kupujesz za gotówkę popatrz na oferty na amazon.fr czy amazon.de. Tam ceny są dość normalne i wiekszość ma gwarancje 3letnie itd.
  • Poziom 3  
    Kompik zakupiony, dzięki wszystkim za pomoc!
    Pozostało czekać na normalne ceny kart graficznych. :)