Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pilarka Stihl 211 MS - Nie odpala

23 Gru 2017 18:10 1233 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z uruchomieniem pilarki Stihl 211 MS. Przedstawię okoliczności jakie zaszły przed wystąpieniem problemu:

Podczas pracy pilarki, dość długiej i intensywnej, w trakcie przepiłowywania bardzo grubego klocka drzewa, pilarka w pewnym momencie się zatrzymała, towarzyszył temu odgłos chrupnięcia, ale nie daję sobie ręki uciąć i nie chciałbym żeby ten fakt naprowadzał was na bezpośrednio jedyną drogę a był wskazówką skutku jaki mógł się stać. Jak wcześniej wspomniałem pilarka w tym momencie był bardzo rozgrzana i pracowała na pełnej mocy, aż nagle stanęła i już nie zapaliła.
    Po krótkiej próbie ponownego odpalenia i braku odpowiedzi ze strony maszyny odpuściłem sobie i zajrzałem do niej następnego dnia. Przy próbie uruchomienia na trybie ssanie/ rozruch zimnego silnika po pociągnięciu za linkę i próbie rozruchu było słychać charakterystyczny odruch jakby pilarka zassała dawkę paliwa. Niestety na półgazie już nic się nie dzieje i pilarka dalej nie odpala.
    Chciałbym was prosić o pomoc, czy macie pomysły co może być przyczyną tego problemu, za co najlepiej na początku się zabrać i co sprawdzić żeby znaleźć usterkę.
    Pozdrawiam Krzysztof

PS. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chciałbym wam wszystkim życzyć zdrowia i szczęścia i spokoju ducha w nadchodzącym Nowym Roku 2018
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sam twierdzisz, że dałeś "popalić" pilarce, więc miała prawo ulec uszkodzeniom. Sprawdź, czy nie pękł wał (miałem taką w naprawie) i aby to sprawdzić przytrzymaj koło magnesowe a drugą ręką obracaj wewnętrzną częścią sprzęgła odśrodkowego. Zwróć też uwagę, czy jakieś "obce ciało" nie wpadło do pilarki i nie blokuje jej.
    Sprawdź mocowanie cewki WN i czy generuje WN na świecy. Może zatarłeś silnik i pierścionek, bądź zabezpieczenie sworznia wpadło w okienko cylindra. Po wykręceniu świecy, z pomocą latarki oglądnij wnętrze cylindra. Po zdemontowaniu tłumika poprzez okienko sprawdź stan tłoka, cylindra i czy nie są popękane pierścionki.
  • Poziom 2  
    Problemem był iskrownik, do wymiany i piła śmiga ☺️