Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pilarka Stihl 211 MS - Nie odpala

plotek3094 23 Dec 2017 18:10 2211 3
 • #1
  plotek3094
  Level 5  
  Witam,
  mam problem z uruchomieniem pilarki Stihl 211 MS. Przedstawię okoliczności jakie zaszły przed wystąpieniem problemu:  Podczas pracy pilarki, dość długiej i intensywnej, w trakcie przepiłowywania bardzo grubego klocka drzewa, pilarka w pewnym momencie się zatrzymała, towarzyszył temu odgłos chrupnięcia, ale nie daję sobie ręki uciąć i nie chciałbym żeby ten fakt naprowadzał was na bezpośrednio jedyną drogę a był wskazówką skutku jaki mógł się stać. Jak wcześniej wspomniałem pilarka w tym momencie był bardzo rozgrzana i pracowała na pełnej mocy, aż nagle stanęła i już nie zapaliła.
  Po krótkiej próbie ponownego odpalenia i braku odpowiedzi ze strony maszyny odpuściłem sobie i zajrzałem do niej następnego dnia. Przy próbie uruchomienia na trybie ssanie/ rozruch zimnego silnika po pociągnięciu za linkę i próbie rozruchu było słychać charakterystyczny odruch jakby pilarka zassała dawkę paliwa. Niestety na półgazie już nic się nie dzieje i pilarka dalej nie odpala.
  Chciałbym was prosić o pomoc, czy macie pomysły co może być przyczyną tego problemu, za co najlepiej na początku się zabrać i co sprawdzić żeby znaleźć usterkę.
  Pozdrawiam Krzysztof

  PS. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chciałbym wam wszystkim życzyć zdrowia i szczęścia i spokoju ducha w nadchodzącym Nowym Roku 2018
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #3
  Staszek49
  Level 35  
  Sam twierdzisz, że dałeś "popalić" pilarce, więc miała prawo ulec uszkodzeniom. Sprawdź, czy nie pękł wał (miałem taką w naprawie) i aby to sprawdzić przytrzymaj koło magnesowe a drugą ręką obracaj wewnętrzną częścią sprzęgła odśrodkowego. Zwróć też uwagę, czy jakieś "obce ciało" nie wpadło do pilarki i nie blokuje jej.
  Sprawdź mocowanie cewki WN i czy generuje WN na świecy. Może zatarłeś silnik i pierścionek, bądź zabezpieczenie sworznia wpadło w okienko cylindra. Po wykręceniu świecy, z pomocą latarki oglądnij wnętrze cylindra. Po zdemontowaniu tłumika poprzez okienko sprawdź stan tłoka, cylindra i czy nie są popękane pierścionki.
 • #4
  plotek3094
  Level 5  
  Problemem był iskrownik, do wymiany i piła śmiga ☺️