Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA Exel baza magazynu dodawanie produktów z ilością

dj_wlodi_2000 23 Gru 2017 18:23 630 4
  • #1 23 Gru 2017 18:23
    dj_wlodi_2000
    Poziom 9  

Witam Wszystkich

Odpowiem od razu na pytania nie szukam gotowca, nie używałem exela chyba z 7 lat i wolał bym zrobić to na SQL i PHP :D

Mam zadanie nie na moje siły i czas. Potrzebuję zrobić w exelu co jest jak dla mnie dziwną opcją bazę magazynu w której wyszukuje produkt wpada to do boxa z całą (3 kolumny) nazwą po niżej dodaję wielkość i ilość zamówienia która następnie przechodzi do kolejnego okna z zamówieniami od klienta. Plus dodanie klienta danych. Dodanie daty i godziny zamówienia było by fajnie pobierało automatycznie.

VBA Exel baza magazynu dodawanie produktów z ilością

Co mam wyszukiwanie produktu i datę automatycznie wskakuje po wciśnięciu przycisku z klawiatury ale chciał bym żeby była stała bo można ją edytować. Mam dodawanie do arkusza ale potrzebuję sprawdzić ostatnią pustą komórkę i dopisanie kolejnego zamówienia.

Prosił bym o rzucenie okiem i podpowiedzenie jak mam się do tego zabrać.

Jak zmienić żeby wyszukiwało w 3 kolumnach?

With Sheets("Baza")
    lista = Range("Baza!A:A").Value

'potrzebujemy liste wielowymiarowa
    lista2 = Application.Transpose(lista)

' filtrujemy liste
    lista2 = Filter(lista2, Me.TextBox1.Value, True, vbTextCompare)

' wstawiam przefiltrowana liste do Listboxa
    Me.ListBox2.List = lista2
    End With
    End Sub

0 4
  • #3 31 Gru 2017 07:41
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Ojojoj! Toż to trzeba oprogramować ponownie od podstaw...
    Zaczynając od "lista = Range("Baza!B:B").Value" - tablica ma rozmiar = ilości wierszy w arkuszu = 1 048 576 w Excel 2007.

Rozumiem, że do 'TextBox1' wpisywane będą kryteria do filtrowania listy 'ListBox2' zawierającą listę artykułów z "Bazy".

Filtrowanie listy wielokolumnowej realizował kiedyś jeden z forumowiczów. Przykład w załączniku. Zwróć uwagę na Instr/Left (zawiera/od lewej) w kodzie pól tekstowych kryteriów.

0
  • #4 31 Gru 2017 14:07
    lanzul
    Poziom 23  

dj_wlodi_2000 napisał:
    Jak zmienić żeby wyszukiwało w 3 kolumnach?
    dj_wlodi_2000 napisał:
    Filter(lista2, Me.TextBox1.Value, True, vbTextCompare)

Funkcja 'Filter' nie obsługuje "wielowymiarówek" - jeśli cel na to pozwala, to rozdzielić na trzy etapy, dla każdej kolumny odrębne wyszukiwanie - jeśli nie, bo ma być jedno-całościowo, to trzeba znaleźć jakiś zamiennik typu: przyrównanie zmiennych w prostej pętli, np. 'Do ... Loop' plus tablica lub 'Find' w pętli plus tablica, itd.

0
  • #5 04 Sty 2018 13:49
    dj_wlodi_2000
    Poziom 9  

Program działa trzeba było zrobić wszystko od początku dzięki za wsparcie

0