Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 1.0 - Kreci nie odpala

siwak15 23 Dec 2017 22:38 8553 10
Wago
    siwak15
    Level 10  
    Witam wszystkich mam problem z Corsa C 1.0 2002r po 4 tygodniach stania auto nie chciało odpalić tylko po włączeniu zapłonu migały kontrolki Check i auto z kluczem i pod maska strzelały przekaźniki i przepustnica rozrusznik kreci nie odpala. W pierwszej kolejności wyczyściłem wszystkie masy pod maska polepszyło się bo przekaźniki ucichły i raz na 5-6 prób odpalenia silnik zaskakuje raz pracuje prawidłowo a czasami nie utrzymuje obr. jałowych tylko ok. 500 obr. nie gaśnie można jechać nic się nie dzieje po przejechaniu 40 km odpala jakby nigdy nic po nocy stania problem wraca. Dodaje filmy i kody usterek może juk ktoś miał taki lub podobny problem

https://www.youtube.com/watch?v=seMJazb7PS8

https://www.youtube.com/watch?v=i--PJR0FEUg

Opel Corsa C 1.0 - Kreci nie odpalaOpel Corsa C 1.0 - Kreci nie odpalaOpel Corsa C 1.0 - Kreci nie odpalaOpel Corsa C 1.0 - Kreci nie odpala
  • Wago
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Skasuj wszystkie błędy i zrób diagnostykę po nocy w chwili gdy nie możesz odpalić auta. Sprawdź w rzeczywistych czy system rozpoznaje kluczyk.
  • Wago
    dulik62
    Level 15  
    Witam.Proszę naładować akumulator prostownikiem.Sprawdzić po założeniu akumulatora jaki jest pobór prądu przez instalację elektryczną samochodu.
    siwak15
    Level 10  
    piotrekwoj1 wrote:
    Skasuj wszystkie błędy i zrób diagnostykę po nocy w chwili gdy nie możesz odpalić auta. Sprawdź w rzeczywistych czy system rozpoznaje kluczyk.
    błąd z immo nie można skasować jest cały czas aktywny czy to może być uszkodzony sterownik silnika ? Bo immo nie powodował by tego co dzieje się na filmie
    Dodano po 1 [minuty]:
    dulik62 wrote:
    Witam.Proszę naładować akumulator prostownikiem.Sprawdzić po założeniu akumulatora jaki jest pobór prądu przez instalację elektryczną samochodu.

Aku jest w pełni sprawny i naladowany co do poboru to tego nie sprawdzałem
    dulik62
    Level 15  
    Witam.Jaki jest spadek napięcia podczas kręcenia rozrusznikiem.
    marqqv
    Level 32  
    dulik62 wrote:
    dulik62 wrote:
    Witam.Jaki jest spadek napięcia podczas kręcenia rozrusznikiem.

To po pierwsze .
    siwak15 wrote:
    Aku jest w pełni sprawny

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
    siwak15 wrote:
    i naladowany co do poboru to tego nie sprawdzałem
    No właśnie naładowany ale może nie sprawny .
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Dajcie spokój temu akumulatorowi. Gdyby był niesprawny to by nie kręcił.
    siwak15
    Level 10  
    Aku jest sprawny więc nie ma co kontynuować tego wątku ktoś podpowie albo dysponuję rozpiska graficzną masy
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Sprawdź zasilania na ECU silnika czy na wszystkich masz pełne napięcie. Czy nie ginie na którymś w rytm stukania przepustnicy.
    siwak15
    Level 10  
    Jak zrobi się trochę luźniej to zrobię pomiary z tego co wiem to przy rozruchu na aku i w skrzynce bezpiecznikow napięcie spada z 12.7 na 10.5 więc wydaje mi się Oki