Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częste zwiesza się komputer - Brak obrazu po zastosowaniu przejściówki DVI-VGA

johnraspberry 24 Gru 2017 00:22 327 12
  • #1 24 Gru 2017 00:22
    johnraspberry
    Poziom 4  

Jestem nowy na forum to mój pierwszy post jeśli popełniłem jakiś błąd np. wstawiłem post na nie tym dziale proszę o przekierowanie mnie do odpowiedniego działu niechcę zostać zbanowany.

Witam wszystkich, z okazji zbliżających się świąt postanowiłem kupić nowe(używane) części do mojego PCta , a mianowicie zakupiłem:
    procesor Intel Core i5 2500 3,3 gHz z chłodzeniem box'owym
    grafikę Asus Radeon R7 360 OC 2Gb moja stara grafika to Gigabyte Nvidia GT 730 pisze o tym bo ma to chyba znaczenie potem
    płytę główną MSI MS-7728 (jedyna nowa część)
    zasilacz COOLERMASTER G450M 450W
    po podłączeniu wszystkich komponentów napotkałem na wiele problemów takich jak:
    1. Gdy podłączam Radeona używając przejściówki (która jest sprawna ponieważ sprawdzałem ją na GT 730) monitor pokazuje NO SIGNAL, wiatraki wentylatory na grafice kręcą się wszystko inne też się kręci świeci itp. (Monitor też jest sprawny)
    2. Gdy już odłączę Radeona podłączę GT 730 włączę normalnie komputer i próbuje np. zainstalować sterowniki płyty lub karty graficznej to po jakiś 5-15 minutach pracy komputer się zawiesza mam obraz na monitorze wszystko się kręci,świeci itp. muszę wyłączyć komputer, po ponownym załączeniu mam możliwość normalnie włączyć komputer lub wejść w tryb awaryjny. (w trybie awaryjnym komputer się nie wiesza ale nie mogę nic instalować, nie wiem dlaczego,)
    I teraz moje pytanie czy jest prawdopodobieństwo że któraś z części jest wadliwa czy to ja gdzieś robię błąd, czy to może wina systemu (Win 7 Premium 64bit chyba nie wiem kolega "informatyk" instalował i on też powiedział mi że możliwe że moja płyta nie obsługuje grafiki Radeona (problem punkt 1.) lub moja płyta w ogóle nie współgra z resztą moich komponentów dlatego się wszystko ścina (problem punkt 2).
    Chce też zaznaczyć że jeśli ktoś zdecyduje się mi pomóc proszę bardzo o tłumaczenie mi wszystkiego na spokojnie.
    I jeśli okaże się że to wina płyty głównej to może mi ktoś polecić jakiś dobry zamiennik który będzie działał wraz z pozostałymi częściami.
    Jeśli jest to potrzebne tutaj informacje o reszcie moich części których używam wraz z w.w. częściami:
    Dysk HDD Seagate 1000GB model: ST1000DM003
    Pamięć Ram 1 Kość 8gb Good Ram DDR3 [DDR3 8gb PC3 -12800 DIMM], [GR1600D364L11/8G]

0 12
  • Pomocny post
    #2 24 Gru 2017 00:36
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

A ta przejściówka do VGA to jest faktycznie tylko przejściówka czy może konwerter? Bo jeśli to tylko zwykła przejściówka, to będzie działać tylko na wyjściu DVI-I lub DVI-A.

0
  • Pomocny post
    #3 24 Gru 2017 00:37
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj.

johnraspberry napisał:
    Gdy podłączam Radeona używając przejściówki (która jest sprawna ponieważ sprawdzałem ją na GT 730) monitor pokazuje NO SIGNAL, wiatraki wentylatory na grafice kręcą się wszystko inne też się kręci świeci itp. (Monitor też jest sprawny)

Czy Radeon R7-360 jest obsługiwany przez Twoją płytę główną? Ja tego nie wiem, bo MS7728 to szmelc z demobilu z marketowych komputerów (najczęściej starych Medionów) sprzedawany na Allegro za poniżej 100zł, do tych płyt nie ma właściwie wsparcia i generalnie problemy są bardzo możliwe z obsługą wszelkiego sprzętu, który nie był w takich zestawach sprzedawany. Patrząc na jakość i rozwiązania na tej płycie to aż szkoda kupować.

johnraspberry napisał:
    Gdy już odłączę Radeona podłączę GT 730 włączę normalnie komputer i próbuje np. zainstalować sterowniki płyty lub karty graficznej to po jakiś 5-15 minutach pracy komputer się zawiesza

to może być wina wszystkiego. Fatalnej płyty głównej, przegrzewania się czegoś (źle zamontowane chłodzenie na procesorze na przykład), uszkodzonych pamięci, uszkodzonego zasilacza...

johnraspberry napisał:
    kolega "informatyk" instalował i on też powiedział mi że możliwe że moja płyta nie obsługuje grafiki Radeona

Też bym się tego spodziewał.

johnraspberry napisał:
    I jeśli okaże się że to wina płyty głównej to może mi ktoś polecić jakiś dobry zamiennik który będzie działał wraz z pozostałymi częściami.

Nie da się tego zdiagnozować "telepatycznie". Musiałbyś przetestować resztę części na innej płycie. Gdyby była konieczna wymiana to do Twojego procesora polecam płyty z chipsetem B75, obsłużą tę i kolejną generację - trzecią, mają natywne USB 3.0 i SATA 3. Tyle że nie są to płyty za 70zł, bardziej licz 200-250.

0
  • #4 24 Gru 2017 00:49
    johnraspberry
    Poziom 4  

Dziękuje za szybką odpowiedź, i mam jeszcze kilka pytań czy ta płyta będzie pasować:
    https://www.emag.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-...MIqaOKyqeh2AIVRpSyCh28cw0gEAYYASABEgLYVPD_BwE
    i czy opłaca się oddawać ten komputer do serwisu i próbować zrobić tak żeby to działało z tą "fatalną płyta główną" czy odpuścić sobie niepotrzebne wydawanie pieniędzy i kupić inną płytę główną.

Dodano po 4 [minuty]:

thereminator napisał:
    A ta przejściówka do VGA to jest faktycznie tylko przejściówka czy może konwerter? Bo jeśli to tylko zwykła przejściówka, to będzie działać tylko na wyjściu DVI-I lub DVI-A.

Na pudełku pisze adapter. To coś kupiłem w Carrefourze mogę wysłać Panu zdjęcie jak to wygląda jeśli ma to jakoś pomóc.

0
  • Pomocny post
    #5 24 Gru 2017 00:50
    dt1

Zdecydowanie nie. Ta płyta jest pod procesory 6 i 7 generacji, Kolega ma sporo starszy procesor 2 generacji.

Nie jestem w stanie napisać, czy jest to wina płyty głównej. Jest to możliwe, ale nie jest to pewne. Ogarnięty serwis zawsze warto zaliczyć, bo może się okazać, że kupi Kolega następną płytę, a problem nie zniknie. W taki sposób można wydać sporo pieniędzy zgadując, co nie działa.

0
  • #6 24 Gru 2017 00:59
    johnraspberry
    Poziom 4  

Czyli po świętach będę miał sporo do roboty z tym kompem dziękuje za pomoc i życze udanych świąt i szczęśliwego nowego roku.

0
  • #7 24 Gru 2017 02:51
    dt1

Niektóre rzeczy można sprawdzić jeszcze przed świętami.

Kompatybilność karty raczej nie (chociaż można próbować znaleźć jakiś nowszy BIOS do płyty, czasem uaktualnienie może pomóc, z drugiej jednak strony pod żadnym pozorem nie wykonuje się takiej aktualizacji, jeśli komputer jest niepewny - jeśli ma szansę się zawiesić).

Test pamięci RAM można spokojnie zrobić.

Test temperatur, o ile Windows się uruchamia chociaż na kilka minut też da się zrobić (od biedy można wejść do BIOSu i tam sprawdzić temperaturę CPU, jeśli coś jest mocno źle to już tam można wychwycić problem).

Test zasilacza (uproszczony) też da radę zrobić bez żadnej podmiany - wystarczy miernik/multimetr z pomiarem napięcia stałego. Taki test polegający na pomiarze napięć nie wykluczy na pewno w 100% awarii zasilacza, ale jeśli z zasilaczem jest naprawdę źle - to na pomiarze napięć będzie to widać, więc warto to zrobić.

Dzięki za życzenia i również wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

0
  • #9 24 Gru 2017 11:04
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

johnraspberry napisał:

thereminator napisał:

Na pudełku pisze adapter. To coś kupiłem w Carrefourze mogę wysłać Panu zdjęcie jak to wygląda jeśli ma to jakoś pomóc.

Nie musisz, znalazłem fotkę w internecie - to zwykła przejściówka, czyli będzie działać tylko jeśli na wyjściu DVI jest dostępny sygnał analogowy, a taki występuje tylko na wyjściach DVI-I (sygnał cyfr.+ analog.) lub DVI-A (tylko analog).

Z tego co udało mi się wygooglać twoja karta graficzna ma dwa wyjścia DVI, jedno DVI-D (tylko sygnał cyfrowy, wiec na nim ta przejściówka nie będzie działać), drugie DVI-I. Jeśli testując podłączałeś przejściówkę do obu gniazd i na żadnym nie było sygnału dla VGA (a powinieneś go mieć na DVI-I), to problem leży gdzie indziej.

0
  • #10 25 Gru 2017 00:55
    johnraspberry
    Poziom 4  

Mam jeszcze jedno pytanie da się coś zrobić aby komputer nie zacinał się jak używam tej starej karty graficznej, święta są a oprócz spędzenia czasu z rodziną to nie mam co robić.

0
  • #11 25 Gru 2017 01:36
    dt1

Poprzednia karta graficzna (GT730) nie bardzo się nadaje do gier, przy innych zastosowaniach nie powinna się zacinać. W grach jeśli szarpie to zmniejszaj detale, ostatecznie jak już nie będzie czego zmniejszać to możesz też zmniejszać rozdzielczość. Jeśli to nieszczęście (GT730) jest chłodzone pasywnie (bez żadnego wentylatora) to musisz zadbać o prawidłowe chłodzenie obudowy.

0
  • #12 25 Gru 2017 02:25
    johnraspberry
    Poziom 4  

Wszystko jest prawidłowo chłodzone chodzi mi o to że niewiem co zaradzić na nieustające zacinanie się komputera, bo to nawet nie pozwala mi na zainstalowanie sterowników.
    Już tłumacze jak to wygląda do komputer podłączona jest stara karta, włączam komputer loguje się normalnie na swoje konto itp. szukam czegoś w internecie robię cokolwiek ale nic co mogło by bardzo obciążyć procesor, a komputer i tak się zawiesza muszę go zresetować jak włączy się na nowo mam do wyboru włączenie go od nowa normalnie w trybie awaryjnym, z dostępem do sieci i dostępem do wiersza poleceń

0
  • #13 25 Gru 2017 13:15
    dt1

To nie wygląda na problem z kartą. Pobierz Crystal Disk Info i pokaż tabelę Smart dla swoich dysków. Zwróć uwagę, żeby wszystkie informacje z tabeli wrzucić.

0