Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje EVP655-18T model B50EP - Przygasa wyświetlacz

24 Gru 2017 03:47 1368 4
  • Poziom 28  
    Witam.
    Jak się ma coś zepsuć, to oczywiście na święta ;)
    Piekarnik piecze, sterowanie działa i nie wyświetlają się żadne kody błędów. Losowo przygasa wyświetlanie. W pierwszej kolejności przygasa panel z wyborem programów pieczenia i jak ten przygaśnie bardzo, to przygasają również wyświetlacz od temperatury, zegar, a nawet punktowe diody sygnalizacyjne (trochę to dziwne).

Sprawdziłem i poprawiłem podejrzane luty na płycie wyświetlacza oraz na płycie z przekaźnikami i problem jest nadal. Nie rozumiem, jak to jest zasilane, że przygasają również pojedyńcze kontrolki. Jakie powinno być napięcie zasilania i na której płycie jest wytwarzane? Proszę o pomoc, bo szukając napięć pasowałoby mieć jakieś rozeznanie.
    Pozdrawiam.
  • RenexRenex
  • Poziom 2  
    Witam.
    Czy Kolega sobie poradził z tym piekarnikiem? Sam od paru miesięcy mam podobny problem... Czasem podświetla, czasem przygasa, a czasem zupełnie nie świeci. Jednak na płytce żadnych podejrzanych elementów i nie mam pomysłu.
  • RenexRenex
  • Poziom 28  
    tedsoft napisał:
    Witam.
    Czy Kolega sobie poradził z tym piekarnikiem? Sam od paru miesięcy mam podobny problem... Czasem podświetla, czasem przygasa, a czasem zupełnie nie świeci. Jednak na płytce żadnych podejrzanych elementów i nie mam pomysłu.

Po dogłębnej diagnostyce obstawiłem, że coś nie kontaktuje w samym wyświetlaczu (jest to lampa próżniowa). Tym bardziej, że wcześniej zanikały pojedyńcze segmenty.
    Po kolejnej awarii mam już inny piekarnik.
  • Poziom 2  
    Dzięki za info. Mam sentyment do tego piekarnika i chyba zdecyduję się na wymianę całego wyświetlacza....koszt ok. 450.... są dostępne. jeszcze powalczę z wyświetlaczem, lupką i lutownicą i ew. opalarką do wygrzania :) .... jak nie pomoże to zamówię. Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    tedsoft napisał:
    Mam sentyment do tego piekarnika i chyba zdecyduję się na wymianę całego wyświetlacza....koszt ok. 450

No fakt, wypieki robi(ł) wspaniałe. Z pół roku temu obstukałem wyświetlacz kawałkiem drewna i od tamtego czasu ani razu nie przygasł, ale brakujące segmenty nadal nie zaświeciły. Akurat w minioną niedzielę dolna grzałka zrobiła zwarcie. Koszty naprawy byłyby nieduże, no ale 18 lat... :wink: I akurat zdążyłem z zakupem nowego na black friday :)