Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica G5E3 .42ZpTaVm - Podczas pieczenia w piekarniku wszystko wyłączyło się

24 Gru 2017 07:41 732 8
  • Poziom 5  
    Witam, otóż mam taki problem z piekarnikiem. Wieczorem piekłem w piekarniku w 175'C ponad godzinę. Na jakieś 10 minut do końca czasu pieczenia, nagle wszystko się wyłaczyło. Przestała grzać, kręcić się wentylator, zgasł zegar i żarówka. Nie było żadnego huku żeby przepaliło się w niej coś i powstało zwarcie, bezpiecznik w mieszkaniu jest ok, gniazdko też jest ok. Odłaczenie na kilka minut od sieci nic nie pomogło

Kiedyś miałem problem jak z gniazdka za dużo mocy pobrało (pieczenie z grilowaniem + mikser) i wywaliło bezpieczniki w mieszkaniu. Wtedy był taki sam problem i nic nie działało. Pomogło wtedy coś w stylu RESET.

Tylko nie pamiętam jak to się robiło, które przyciski naciskało. pomoże ktoś ?
  • Poziom 32  
    Gniazdko jest ok? Sprawdziłeś czy jest prąd w gniazdku?
  • Poziom 5  
    Tak, pisałem. Gniazdko jest ok, podłączyłem czajnik i działa
  • Poziom 32  
    Kabel ma gdzieś przerwę, kuchenka jako tako nie ma bezpiecznika w sobie.
  • Specjalista AGD
    Możliwe że rzeczywiście coś z przewodem jeżeli nie to może być winny zegar lub przełącznik funkcji.Zegar po awarii coś wyświetla ? Da się nastawić czas ?
  • Poziom 32  
    Wszystko przestało działać, a zegar działa bez przełącznika, a żarówka przez przełącznik, więc musiało paść zasilanie.
  • Specjalista AGD
    dabu napisał:
    kuchenka jako tako nie ma bezpiecznika w sobie.
    Ma bezpiecznik termiczny; mógł się uszkodzić.
  • Poziom 19  
    Piekarnik AMICA może mieć dwa bezpieczniki termiczne (wielokrotne), dostęp jest od tyłu. Zachowaj ostrożność!
  • Poziom 5  
    Rozbiorę ją dopiero po nowym roku, nie bede teraz kuchni rozbierał. Ale niestety nastawiam się że bedę zmuszony do kupna nowej

**** pół kuchni rozebrane ( żeby dojść do kuchenki)
    Okazało się że kuchenka była na przedłużaczu (o czym nie wiedziałem), co o ile kabel był dobry i gruby to wtyczka w przedłużaczu musiała być kiepskiej jakości i zrobiła zwarcie. Kuchenka działa , a przedłużacz wyeliminowałem, zrobiłem dziurę w blacie i kabel bezpośrednio do gniazdka.
    Dziękuję za pomoc i zainteresowanie tematem