Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router D-LINK DWR- 921 - rozłącza po kilku godzinach nie używania

24 Gru 2017 08:27 1518 2
 • Poziom 8  
  Dzień dobry wszystkim.

  Mam problem z moim internetem mobilnym od T-Mobile. Po kilku godzinach nie używania internetu, router przechodzi w stan uśpienia i żeby ponownie zaczął działać muszę go resetować. Znalazłem rozwiązanie na forum, żeby włączyć opcję "Keep Alive" i pingować jakiś serwer raz na godzinę na przykład, ale podcas logowania się do routera mam nową wersję menu, taka kolorowa i ładna, nie ma tam tej opcji Keep Alive. Moje pytanie brzmi czy istnieje inna możliwość konfiguracji routera niż przez http albo inny sposób na ten router, aby nie rozłączał się co 3h.

  Załączam również obrazek jak wygląda to chyba nowe menu ;)


  Router D-LINK DWR- 921 - rozłącza po kilku godzinach nie używania

  Z góry dzięki!
  Wesołych Świąt
 • Poziom 21  
  W T-mobile wszystkie "przydatne" opcje zostały ukryte, sprawdź na spodzie na naklejce wersję urządzenia A, B, C1 lub C3. Pobierz firmware zgodny z wersją urządzenia ze strony D-linka ale nie z polskiej wersji strony! Na polskiej wersji dostaniesz z nakładką T-mobile na angielskiej "czystą".

  Code:
  http://www.dlink.com/uk/en/products/dwr-921-4g-lte-router?revision=deu_revc#downloads

  Zapamiętaj sobie dane logowania do sieci czyli *99# i APN: internet bo po resecie urządzenia będzie to trzeba przepisać.
  Postępuj zgodnie z komunikatami, zaktualizuj oprogramowanie. Pierwsze uruchomienie routera po aktualizacji zajmie trochę więcej czasu niż normalnie, bądź cierpliwy, zrób sobie herbatę.
  Potem skonfiguruj modem od nowa.
 • Specjalista Sieci, Internet
  A najlepiej to idź do salonu T-Mobile i reklamuj ten zabytek, najlepiej niech ci wymienia na coś współczesnego czyli B525 z agregacja pasm LTE-A.