Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Xsmall HD8743/19 - nie parzy kawy

24 Gru 2017 10:34 696 9
  • Poziom 19  
    Witam
    Mam problem z ekspresem Saeco Xsmall HD8743/19.
    . Prawdopodobnie po wlaniu gorącej wody do pojemnika i wciśnięciu guzika do robienia kawy, ekspres rozpoczął parzenie kawy i wyskoczył błąd - szybko migająca kontrolka z wykrzyknikiem. Co mogło zostać uszkodzone?

• Specjalista AGD
    Zapewne przepływomierz:)
  • Poziom 19  
    Jak to sprawdzić?

• Specjalista AGD
    Multimetr pan posiada i podstawy elektroniki ?
  • Poziom 20  
    Jeśli wlejesz za gorącą wodę do pojemnika i spróbujesz zrobić kawę to pompa może jej nie zaciągnąć na układ a tym samym przez przepływomierz nie płynie woda co powoduję że miga wykrzyknik. Wlej zimnej wody i przekręć pokrętło na gorącą wodę (odpowietrz układ) myślę że pomoże.Pompy nie lubią gorącej wody
  • Poziom 19  
    Obawiam się że pompa padła, bo ostatnio kawa była jakby spalona a podobno to oznaka padające pompy. Próbowałem robić jak piszesz ale przelewa wodę ok 1-2 sek i miga wykrzyknik. A samą pompę da się sprawdzić?
  • Poziom 20  
    Jeśli pompa nie jest w stanie pobrać wody to znaczy że padła. Niestety na ten problem tylko wymiana.
  • Poziom 19  
    Tak też zrobiłem zamówiłem nową,po wymianie napiszę czy pomogło.
  • Poziom 19  
    Pompa wymieniona błąd zniknął na chwilę ale ekspres nie robi kawy ( zrobił jedną i tyle....). Ekspres włącza się, można wcisnąć robienie kawy (ale mieli kawę i chodzi pompka ale nie leci kawa), podobnie po przekręceniu na gorącą wodę poleci kilka ml i znowu ten sam błąd, po kilkunastu przekręceniach pokrętła z pozycji kawa na gorąca woda błąd zniknął ale po zmieleniu kawy znowu się pojawił, podejrzewam że padł przepływomierz. Jak mogę sprawdzić multimetrem przepływomierz ?Saeco Xsmall HD8743/19 - nie parzy kawy
    Tak wygląda przepływomierz w ekspresie.

• Specjalista AGD
    Proszę mnie nie odebrać źle ale sądzę , ze jest pan totalnie zielony w elektronice. Ciężko będzie skrócić naukę o prądach, czujnikach i obsłudze multimetru.

Proponuje ta samą metodę sprawdzenia jak pompę wody ;)
    Jak wspomniałem - na mój prosty logiczny sposób myślenia nie ma odczytu z przeplywomierza. Naprawdę nie wiem skąd pomysł z ta pompa wody? To wogole bez sensu.
    Brak odczytu z przepływomierza. Sprawdzić przepływomierz i jego wiązke.