Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil ZG 15C - jaki dobrać zamiennik do głośników niskotonowych

darek-volt 24 Gru 2017 14:18 357 6
  • #1 24 Gru 2017 14:18
    darek-volt
    Poziom 3  

Witam,

Ostatnio w moich Tonsilach padły głośniki niskotonowe :cry: . Chciałbym kupić do kolumny jakiś zamiennik, tylko nie wiem jaki. Poprosiłbym o jakieś propozycje.

Marka: Unitra Tonsil
    Model: ZG 15C
    Impedancja: 8ohm

Dziękuję za pomoc, :D
    darek-volt

0 6
  • #2 24 Gru 2017 14:36
    PITERRR
    Poziom 42  

Tonsil ZG 15C - jaki dobrać zamiennik do głośników niskotonowychWitam. Ja nie lubię bawić się w odnawianie staroci, więc na szybko przygotowałem inną opcję, niestety droższą, a polegającą na wymianie głośników. Ponieważ masz w bardzo dobrym stanie obudowy, więc wykombinowałem taką konfigurację z posiadanych głośników Dexon IRB 16/60/01 i kopułki GDWK-AWX z STXa. Dexon ma zbliżone wymiary kosza do GDN 16/15, więc jedynie trzeba by piłować otwór pod kopułkę. Sądzę, że te głośniki powinny się zmieścić na przedniej ściance. W mojej doświadczalnej obudowie odległość między środkami głośników to 13,5 cm, a całe glośnik zajmują 27 cm. Objętość obudowy zrobiłem jak w Zg15, czyli ok. 9 litrów oz. Na różnych forach są opinie osób, które zamiennie do GDN 16/15 stosowały GDN 16/30, więc zrobiłem symulację z porównanien GDN 16/30, IRB 16/60 i dodatkowo GDN 13/40/2 stosowanego w Totemach Mite, które są chętnie klonowane. Na tej zwrotnicy gra to dość dobrze, niestety zrobiłem tylko jedną kolumn, stąd słyszę tylko jeden kanał trudno całościowo ocenić jak to ostatecznie by grało w stereo. Basu jest dość sporo, ale nisko nie schodzi.Tonsil ZG 15C - jaki dobrać zamiennik do głośników niskotonowych

0
  • #3 24 Gru 2017 14:43
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 28  

darek-volt napisał:
    Ostatnio w moich Tonsilach padły głośniki niskotonowe

A tak konkretniej, co padło?
    Piszesz o zamiennikach, zatem węszę niski budżet...
    może jednak naprawić ?

0
  • #4 24 Gru 2017 16:19
    darek-volt
    Poziom 3  

"A tak konkretniej, co padło?
    Piszesz o zamiennikach, zatem węszę niski budżet...
    może jednak naprawić ?"

Konkretnie padło zawieszenie. Przy pogłośnieniu muzyki, głośnik niskotonowy zaczyna "pierdzieć". Chcę naprawić je niskim budżetem (wstawić tam zamienniki).

0
  • #6 24 Gru 2017 18:00
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 28  

Ostatnio takie kolumny robiłem na tym:
    http://audioserwis.pl/product_info.php?cPath=1_5_56&products_id=122
    bo kluczowy był budżet, pianka trochę bardziej miękka niż tonsil, wytłoczona z gąbki o trochę większych komórkach niż oryginał... nie dramatyzował bym.
    Ważne żeby te kolumienki były naprawdę obudowami zamkniętymi (szczelność), a zdarzało się że w fabryce poskąpili kleju.

0
  • #7 24 Gru 2017 21:21
    darek-volt
    Poziom 3  

Rzeczywiście lepiej wymienić to zawieszenie (wyjdzie taniej) niż kupić chiński zamiennik.

Dziękuje za pomoc i Życzę wszystkich uczestnikom tematu Wszystkiego Dobrego w Dniu Bożego Narodzenia :D

0