Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Exel jak zrobić prosty kosztorys - porady

sanatarium 24 Gru 2017 20:39 1611 8
  • #1 24 Gru 2017 20:39
    sanatarium
    Poziom 22  

Wesołych Świąt wszystkim życzę. :)

Zastanawiam się nad zrobieniem kosztorysu na przykład dla monitoringu wizyjnego z rozwijaną listą. Mam trzy arkusze uważam że tak będzie czytelniej:

1. Kosztorys w którym będzie się wszystko odbywało (dokument dla klienta)
    2. KNRY w którym będą wypisane zakresy pracy
    3. Materiały z cenami

Chciałbym żeby to działało na takiej zasadzie. W Arkuszu "materiały" będę zmieniał nazwy materiałów oraz ceny. Ten materiał będzie miał przypisany zakres robót oraz przypisany KNR z arkusza "KNRY". Wchodząc do arkusza "kosztorys" klikam w pierwsze pole pod nazwą "wyszczególnienie robót" i chciałbym aby się pojawiła lista wyboru. Wybieram z listy np. "Montaż kamery wewnętrznej GC-VP540IRC/ ESD554" i automatycznie excel wpisuje odpowiedni KNR, a cenę materiału oraz robociznę pomnożoną przez ilość którą podam.

Nie wiem czy wygodniej będzie to zrobić na dwóch arkuszach czy na trzech. Czekam na Wasze porady jak by to ugryźć. Mam już zrobione kosztorysy tylko chciałbym je zmodernizować.

Po czasie napisałem inny kosztorys, podgląd w pliku kosztorys1. Nie wiem czy ten sposób będzie lepszy. Zrobiłem listę rozwijaną i mam problem jakich funkcji użyć by to zadziałało.
    Na przykład wybieram z listy w dowolnym wierszu "montaż kamery wewnętrznej" a program wpisze mi odpowiedni dla niego KNR, w kolumnie "materiał" pomnoży cenę materiału razy ilość oraz kolumna robocizna żeby pomnożył normę czasową razy ilość razy godzina kosztorysowa. Proszę o podpowiedzenie jakich funkcji użyć. Pozdrawiam.

0 8
  • #2 26 Gru 2017 14:00
    yogi009
    Poziom 42  

sanatarium napisał:
    Exel

Litości, ile razy trzeba prosić o poprawną nazwę tego programu...

0
  • #4 26 Gru 2017 21:30
    sanatarium
    Poziom 22  

Przepraszam za literówkę w nazwie, poprawiłem. Na razie dziękuję za pomoc. Gdybym potrzebował jeszcze pomocy to napiszę. Pozdrawiam.

0
  • #5 15 Sty 2018 18:37
    sanatarium
    Poziom 22  

Mam jeszcze pytanie. Nie mogę znaleźć nic na ten temat w internecie. Czy można formatować tekst w rozwijanej liście?

0
  • #7 15 Sty 2018 19:48
    sanatarium
    Poziom 22  

Źle się trochę zapytałem. Przybliżę temat. Bazując na pliku "protrys" po prawej stronie jest wyszczególnienie wszystkich prac które podzieliłem na grupy. Nazwy grup są wyszczególnione w liście rozwijanej oraz oddzielone przerwami, lecz chciałbym je widzieć w sformatowanej przeze mnie formie.

0
  • #8 15 Sty 2018 20:39
    Prot
    Poziom 30  

sanatarium napisał:
    chciałbym je widzieć w sformatowanej przeze mnie formie

To jest właśnie nie jasne :!: jak chcesz to "sformatować" - dosłownie to biorąc to nałożyć w liście rozwijanej jakiś kolor i krój czcionki czy wyrównanie tekstu - odpowiedź brzmii - NIE !

Czuje jednak przez skórę, że Tobie chodzi o coś innego ? Popatrz uważnie na mój uprzedni zrzut - widzisz tam jaki zakres ($G$11:$G$20) ma ta lista rozwijana.

Możesz przeciągać w dół tą samą listę rozwijaną, możesz dla następnej komórki zmienić zakres, możesz określić zakres jakąś zgrabną formułą np poprzez wyświetlanie tylko pierwszej litery z jakiejś listy czynności :D itp

0
  • #9 16 Sty 2018 15:48
    sanatarium
    Poziom 22  

Właśnie o to mi chodziło by nałożyć w liście rozwijanej jakiś kolor czy krój czcionki. Szkoda że tego nie idzie zrobić. Będę kombinować :D Dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów