Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 7700 - komputer zakłóca radio FM

szejker89 24 Gru 2017 21:21 294 5
  • #1 24 Gru 2017 21:21
    szejker89
    Poziom 14  

Witajcie. Posiadam wieżę Sharp System 7700. Problemem są ogromne zakłócenia po uruchomieniu komputera stacjonarnego, mocny szum większości stacji. Opiszę wszystkie połączenia:
    - listwa z 10 gniazdami sieciowymi, nie mam możliwości podłączenia wieży i komputera o osobnego gniazda, np. w innym pokoju
    - wieża ma antenę zrobioną przeze mnie (dipol półfalowy), symetryzator (ponieważ wieża ma tylko gniazdo 300Ω) i kabel antenowy o długości 4 metry. Dodam, że wcześniej włożyłem krótki przewód w gniazdo antenowe i efekt był ten sam, czyli zakłócenia chyba sieją się przez zasilanie
    - komputer posiada zasilacz OCZ 600W ModXStream Pro
    - końcówka mocy wieży ma osobne zasilanie, również jest podłączona pod wspólną listwę.
    Problem występuje tylko, gdy komputer jest uruchomiony. Gdy komputer jest tylko podłączony do gniazda (wyłączony), nie ma żadnych zakłóceń. Co mogę zrobić, aby zmniejszyć te zakłócenia? Lub na co popatrzeć, jeśli waszym zdaniem coś jest uszkodzone?

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Gru 2017 22:14
    JacekCz
    Poziom 36  

to nie jest jedna z tych plastikowych namiastek? Płyty bez właściwego ekranowania itd?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 24 Gru 2017 23:11
    japycz321
    Poziom 25  

Jeśli zakłócenie przedostaje się przez sieć zasilającą to znalezienie gniazdka podłączonego do innej fazy jest najprostsze.

0
  • #5 25 Gru 2017 07:13
    szejker89
    Poziom 14  

Dipol jest wystawiony za okno. Kiedyś miałem inny tuner, jakiś Pioneer i również to samo.

0