Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka aspa remont czy nowa pompa

24 Gru 2017 22:05 834 2
  • Poziom 8  
    Witam posiadam sprężarkę Aspa 3jw60 ze spalonym silnikiem, ogólnie pompa jest do remontu 2 tłoki maja wybite tulejki na korbowodzie, zapewne wszystkie zaworki są też do wymiany jak i pierścienie no i może 2 tłoki, zastanawiam się nad sensem remontu części wyjdą około 400 zł, przewinięcie silnika też pewnie z 200 zł, ogólnie lubię pracować na starych prl-owskich maszynach ale czy nie lepiej do zbiornika wstawić kompresor który sprzedają na allegro w grę wchodzi np taki :
    http://allegro.pl/kompresor-sprężarka-pompa-italy-abac-b3800b-476l-m-i6758009198.html
    do tego wiadomo silnik który akurat posiadam w gumówce, czytając opinie o tym kompresorze jest dużo negatywnych ale czy taki kompresor z allegro wytrzyma tyle co oryginalny z aspy? Kompresor ma mi posłużyć w warsztacie i do nauki lakierowania.
  • Poziom 28  
    Ja nie wiem nad czym się zastanawiasz..? Rozumiem, że remont 3jw60 zrobisz sam? Jeśli dobrze policzyłeś to masz połowę kwoty nowej sprężarki. O żywotności nawet nie ma sensu pisać... Masz silnik, ok...A zastanawiałeś się ile czasu i energii poświęcisz na przeróbki? I wyjdzie Ci z tego frankenstein... ;-). A własnoręcznie wykonany remont i uśmiechnięta micha, że stare, ale działa, bo to ja zrobiłem... BEZCENNE !!!

Wesołych i spokojnych Świąt !!!
  • Poziom 8  
    Dzięki za dobrą podpowiedź, posłucham.
    Już po świętach ale dzięki i wzajemnie