Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Moduł ETHM-1 z Integra32 - podłączenie po LAN z PC

unky 25 Dec 2017 09:33 1137 5
Optex
 • #1
  unky
  Level 18  
  Mam zainstalowany moduł ETHM-1. Z centralą Integra32 łączę się z aplikacji na Androidzie. Konfiguracja centrali z Androida jest dość uciążliwa bo w zasadzie jest tam tylko odwzorowanie manipulatora., czyli muszę konfigurować wszystko jak na manipulatorze.
  Z tego co wyczytałem na stronach Satel'a mogę za pomocą ETHM-1 komunikować się również z poziomu programów DLoadX i GuardX. IP modułu ETHM-1 znam ale na jakim porcie działa ten moduł? Port muszę wpisać do programu GuardX konfigurując połączenie. Próbowałem 7090 oraz 7091 jak to jest napisane w instrukcji ale moduł nie odpowiada. Pewnie działa na innym porcie. Jak mogę sprawdzić na którym porcie działa ten moduł?
 • Optex
 • #2
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Proponuję, aby kolega dokładnie się przyjrzał co potrafi aplikacja INTEGRA Control na Android. Zakładam, że z tej aplikacji kolega korzysta. Nie ma tam tylko manipulatora, są też zakładki dot. stref, wejść, wyjść, pamięci zdarzeń i awarii.

  Aby te zakładki były dostępne, czego się w aplikacji zalogować ("Autoryzacja"), podając hasło jednego z użytkowników systemu Integra.

  DloadX - program dla instalatora - port 7090.
  GuardX - program dla zarządcy na Windows. Port (7091) i parametry identyczne jak w aplikacji mobilnej.

  Wszelkie te ustawienia można sprawdzić z poziomu np. programu DloadX:
  Struktura -> Sprzęt -> Manipulatory -> ETHM-1

  Dodano po 58 [sekundy]:

  Jeżeli chodzi o konfigurację systemu (a nie obsługę), to jedynym słusznym wyjściem jest korzystanie z DloadX.
 • Optex
 • #4
  unky
  Level 18  
  xury wrote:
  unky wrote:
  Jak mogę sprawdzić na którym porcie działa ten moduł?

  Np. Programem Zenmap przeskanować wszystkie porty danego IP.


  Przeskanowałem IP centrali programem Zenmap i żaden port nie jest otworzony. Czy może mieć to związek że moduł ETHM-1 pracuje w trybie połączenia z serwerem Satel?
 • #5
  alster1
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  unky wrote:
  Przeskanowałem IP centrali programem Zenmap i żaden port nie jest otworzony. Czy może mieć to związek że moduł ETHM-1 pracuje w trybie połączenia z serwerem Satel?


  Nie ma to związku, Wejdź z klawiatury w trybie serwisowym w ustawienia ETHM-a i sprawdź jakie są ustawione porty dla DloadX i GuardX. Jak sprawdzisz to te same porty wpisz w programie w komputerze.
 • Helpful post
  #6
  unky
  Level 18  
  BINGO - po 1.5 roku znalazłem rozwiązanie - okazało się że w module ETHM-1 były ustawione filtry IP. Nie zorientowałem się bo widoczne są tylko z poziomu DLoadX. Nie widac ich w manipulatorze.
  Usunięcie filtrów spowodowało bezproblemowe łączenie bezpośrednio z modułem.