Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczki do zespołu grającego na żywo

Daniels111 25 Gru 2017 10:38 657 2
  • #1 25 Gru 2017 10:38
    Daniels111
    Poziom 8  

Dzień dobry.
    Jakie paczki na przody polecicie do zespołu grającego na żywo?
    Perkusja akustyczna, bas, gitara akustyczna/elektryczna, klawisze, wokale kobiece.

Wymagania:
    - aktywne
    - bez subbasów
    - 15"
    - brzmieniowo jak najlepsze w swojej cenie/klasie

Budżet skromny: 4000 zł.
    Dobrze by było, gdybyśmy w tej cenie zmieścili się ze statywami i pokrowcami, ale jeśli się nie uda to też przeżyjemy.
    Dopuszczamy sprzęt używany (jeśli warto).

Rozważamy:
    - RCF ART 322A (używane)
    - JBL EON 615 (nowe)
    - Electro-Voice ZLX-15P (nowe)

Z tych powyżej słyszałem RCF i odpowiadają mi brzmieniowo, natomiast pozostałych nie słyszałem, a opinie uzyskiwałem mieszane. Słyszałem, że nowe JBL i EV często lądują w serwisie.

Które z paczek wymienionych wyżej byście wybrali i dlaczego? A może będą jakieś inne propozycje?
    Pozdrawiam

Edycja:
    Jeśli chodzi o RCF to oczywiście miało być 325A (na 15"), choć 322A (na 12") też rozważamy.

0 2
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 27 Gru 2017 12:00
    DjMapet
    Poziom 43  

Jak uda Ci się kupić RCF-325A w dobrym stanie za 4000 PLN to bierz, bo o lepsze kolumny podobnej klasy, w tej kasie trudno.
    Reszta z wymienionych, przy nich to ok. dwie klasy niżej.
    Tylko kwestią jest, czy wystarczą wam mocowo, oraz brzmieniowo w niskiej części pasma, bo nie wiemy co i gdzie gracie i czy będziecie tym też nagłaśniać bębny oraz bas.
    Szerokopasmówki na 12" midbasach, bez podparcia dołem, nie mają sensu, zwłaszcza w przypadku zespołu pełno-składowego.

Pozdrawiam.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 09 Sty 2018 22:09
    Daniels111
    Poziom 8  

I tak też zrobiliśmy. Zakupione RCF 325A za dobre pieniądze :) Zadowoleni jesteśmy.
    Dziękuję za pomoc.
    Można temat zamknąć.

0